Пари Сен Жермен се изкачи на първо място в класирането

...

ПСЖ срази Страсбург и временно оглави подреждането в Лига 1

Пари Сен Жермен се изкачи преди всичко в класирането на френската Лига 1 след успеха си с класическото 3:0 вкъщи против Страсбург в мач от 9-ия кръг.

Килиан Мбапе даде преднина на парижани още десетата минута от дузпа, а три по-късно Лебо Мотиба можеше да възвърне паритета, само че голът му бе анулиран поради засада.

Така, задатъкът на домакините оцеля, а малко след половин час игра той бе подсилен посредством Карлос Солер, който осъществя своето първо попадение през сезона.

Крайното 3:0 оформи различен испанец в редиците на ПСЖ - Фабиан Руис, който беше прецизен в 77-ата минута.

В класирането момчетата на Луис Енрике краткотрайно излязоха преди всичко с актив от 18 точки, само че и мач повече спрямо главните им съперници Монако и Ница, който довечера посреща Олимпик Марсилия.

Междувременно, след третото си следващо проваляне отборът на Старсбург остава на 12-ата позиция с 10 пункта.