Пари Сен Жермен разгроми с 6:2 у дома Бордо в

...

ПСЖ разгроми отбора на Джонатан Кафу

" Пари Сен Жермен " разгроми с 6:2 вкъщи " Бордо " в дуел от осмия кръг във френското състезание и остана единственият тим без загуба за момента в Лига 1.

Още преди почивката столичани вкараха пет попадения във вратата на жирондинците, като на два пъти се разписа звездата Неймар. Бразилският национал откри резултата още в петата минута след осъществяване на свободен удар.

В 12-ата минута Единсон Кавани направи резултата 2:0 след асистенция на Неймар и удар в десния ъгъл.

Девет минути по-късно Тома Мюние повиши задатъка за парижани на три попадения, само че Унус Санкаре върна едно попадение във вратата на домакините след половин час игра.

" Пари Сен Жермен " възвърне задатъка си от три гола след дузпа, изпълнена от Неймар в 40-ата минута. Игра с ръка на Отавио докара до присъждане на най-тежкото наказване във футбола, а Юлиан Дракслер се разписа да 5:1 в самия завършек на първата част след пас на Килиан Мбапе.

През втората част 18-годишният Мбапе вкара за 6:1 в 58-ата минута, а Малком оформи крайното 6:2 от дузпа в 90-ата минута. Мюние фаулира някогашния нападател на " Лудогорец " Джонатан Кафу в наказателното поле и Малком направи провалянето на гостите малко по-почетно.

След този победен триумф столичани са водачи с актив от 22 точки, до момента в който " Бордо " позволи първо проваляне и има 15 точки на третото място в Лига 1.
Източник: btvnovinite.bg