Пари Сен Жермен победи Ница с 2:1 в мач от

...

Резервата Мбапе осигури успеха на ПСЖ над Ница

Пари Сен Жермен победи Ница с 2:1 в мач от 9-ия кръг на Лига 1. Лионел Меси изведе столичани напред в резултата с гол от директен свободен удар, преди Гаетан Лаборде да изравни. Резервата Килиан Мбапе донесе триумфа на отбора си.

Лионел Меси даде задатък за първенците на стадион " Парк де Пренс " във френската столица Париж. 35-годишният футболист се разписа от директен свободен удар за 60-и път в кариерата си. Това е първото му попадение от статично състояние за клуба, като има 50 гола от фаул за Барселона и 9 за Аржентина.

След почивката гостите се върнаха в срещата. Гаетан Лаборде възобнови паритета в 47-ата минута.

Възпитаниците на Кристоф Галатие стигнаха до успеха в 83-ата минута. След многоходова акция на парижани Норди Мулер се озова в наказателното поле. Той върна обратно към Килиан Мбапе, който с удар от придвижване преодоля Каспер Шмайхел и оформи крайния резултат.

Kylian Mbappe put a smile on Neymar`s face
— GOAL (@goal)

Серхио Рамос е непобеден в 21-ви турнирен мач във френския хайлайф - 17 победи и 4 равенства.

ПСЖ се върна на върха в класирането с актив от 25 точки. Ница се намира на 13-ото място в подреждането с 8 пункта.