Пари Сен Жермен не успя да победи Ланс, стигайки само

...

ПСЖ спечели титлата във Франция след фамозен гол на Меси

Пари Сен Жермен не съумя да победи Ланс, стигайки единствено до 1:1 в мач от 34-тия кръг на френската Лига 1, само че все пак парижани сграбчиха купата в Лига 1. В 57-а минута Кевин Дансо си изкара втори жълт, надлежно и червен картон. Лео Меси означи след топовен шут от 25 метра. Корентен Жан съумя да изравни три минути преди края на мача, с цел да смълчи " Парк Де Пренс ". В края домакините по-скоро бяха освиркани, макар извоювания трофей.

Гостите започнаха като по-активният отбор. Секо Фофана опитва мощен удар от към 25 метра в 7-а минута, само че малко над вратата на Кейлор Навас. Халфът видя по какъв начин нов негов удар е блокиран 10 минути по-късно.

Снимка: БГНЕС  ПСЖ завоюва купата във Франция след прословут гол на Меси (ВИДЕО)
В 24-а минута пристигна и първото същинско състояние. След композиция сред Мбапе и Неймар, последният стреля от преференциална позиция, само че не улучи вратата на Леча. Две минути по-късно Хакими изпусна очи в очи с вратаря Люка.

В 32-а минута и Мбапе беше изведен самичък на стрелкова позиция, само че още веднъж не откри задачата. В 39-а минута и Жонатан Клос опитва удар от към 15 метра за Ланс, само че право в ръцете на Навас.

В началото на второто полувреме ПСЖ още веднъж натисна. Килиан Мбапе още веднъж излезе самичък против Люка в 53-а минута, само че с помощ от бранителите топката беше изчистена. Само 4 минути по-късно Кевин Дансо получи втори жълт, надлежно червен картон, с което остави Ланс с 10 души.
В 66-а минута Серхио Рамос беше открит с центриране на точката на дузпата, само че беше заловен в крачка и не създаде добър шут. Само три минути по-късно обаче пристигна пробивът за домакините. Следва следващото дълготрайно разиграване Лео Меси безусловно препарира Люка с мощен удар от 25 метра.

Три минути преди края на мача обаче гостите шокираха новия първенец. След контраофанзива Корентен Жан беше оставен на задната греда изцяло самичък и вкара на празна врата за шокиращото 1:1. Минута преди края Мбапе довърши една разочароваща вечер с следващ пропуск. Все отново, домакините завоюваха купата поради извоюваната точка.

Източник: fakti.bg