Пари сен жермен демонстрира големите си амбиции в Шампионската лига

...

ПСЖ даде голяма заявка в Шампионската лига с разгром над "Байерн"

" Пари сен жермен " показва огромните си упоритости в Шампионската лига през този сезон с безапелационна победа с 3:0 против " Байерн " (Мюнхен). Парижани бяха изрично по-добрият тим в първия суперсбълсък от груповата фаза и реализираха законосъобразен триумф с попадения на Дани Алвеш, Единсон Кавани и Неймар.

" Байерн " изигра доста неоснователен мач и затвърдиха усещанията, че не се намират в добра форма от началото на сезона. Германският първенец записа най-тежката си загуба в Европа от пролетта на 2015 година, когато отстъпи с 0:3 в първия полуфинален конфликт с " Барселона ".

ПСЖ стартира стремително мача на " Парк де пренс " и поведе единствено след 85 секунди игра. Неймар направи страховит пробив по левия фланг, влезе към наказателното поле и подаде към присъединилия се вдясно Алвеш. Бразилският бранител си поведе добре топката и с второто си допиране я изпрати в близкия ъгъл.

Парижани удвоиха задатъка си след половин час игра. Килиан Мбапе задържа чудесно топката отдясно и върна обратно към връхлитащия Кавани. Уругваецът стреля без закъснение и със страховит шут от границата на наказателното поле откри горния ляв ъгъл на Свен Улрайх.

Карло Анчелоти потърси смяна още на почивката и вкара в игра Себастиан Руди и Кингсли Коман вместо Корентин Толисо и Хамес Родригес. Това обаче не донесе стремежи резултати и " Байерн " продължи да бъде безпринципен в офанзива.

В 63-ата минута Неймар постави точка на разногласието. Алвеш завоюва доста терен в половината на " Байерн " и изведе Мбапе в наказателното поле. Френският тинейджър мина технично през двама бранители и центрира паралелно на голлинията. Топката попадна в Хави Мартинес, който обаче не съумя да я почисти и Неймар не пропусна да се възползва на четири-пет метра от вратата.

Четири минути по-късно Артуро Видал съумя да прати топката в мрежата зад Алфонс Ареола. Попадението на чилиеца обаче вярно беше анулирано поради засада при подаването към него от Роберт Левандовски.

До края на мача ПСЖ с лекост разиграваше и рядко позволяваше на " Байерн " да сътвори нещо забавно пред Ареола. Парижани даже можеха да стигнат до четвърти гол, само че Алвеш пропиля чудесна опция при една контраофанзива.

ПСЖ записа втора поредна победа и излезе еднолично отпред в група В. В тези два мача отборът на Унай Емери е вкарал осем гола и не е позволил нито един. В другия мач от тази група " Селти " разруши " Андерелхт " с 3:0 като посетител и взе първите си три точки. Белгийците са последни - без точка и без маркиран гол.
Източник: dnevnik.bg