Парагвай започна с победа участието си на тазгодишната Копа Америка.

...

Червен картон помогна на Парагвай за обрат срещу Боливия

Парагвай стартира с победа присъединяване си на тазгодишната Копа Америка. " Гуараните " се постановиха с 3:1 над новобранеца Боливия и оглавиха класирането в група " А` " в която са още Аржентина, Чили и Уругвай.

Боливийците изненадващо поведоха с гол от дузпа на Ервин Саведра, само че червен картон на Хауме Куеляр секунди преди почивката направи задачата им за второто полувреме съвсем непостижима.

През втората част на терена имаше единствено един тим. Парагвай изравни в 62-ата минута с гол на Каку след мощен шут отвън наказателното поле, а в 65-ата се разписа и Анхел Ромеро. Боливия нямаше никакъв отговор за тоталното превъзходство на " гуараните ". В 80-ата минута Ромеро приключи отлична контра с нов гол и реши всичко в интерес на Парагвай.

В другия дуел от групата Аржентина и Чили приключиха наедно 1:1.
 Меси усъвършенства голов връх, само че Аржентина потегли с тъждество на Копа Америка

Чили още веднъж обърка сметките на " албиселесте "