ПАОК постигна изключително важна победа с 2:0 в дербито с

...

ПАОК и Десподов остават в битката за титлата

ПАОК реализира извънредно значима победа с 2:0 в дербито с Олимпиакос от 34-тия кръг на гръцката Супер лига. Тази победа резервира очакванията на отбора от Солун да се пребори за купата, като още веднъж се приближи единствено на точка от водача АЕК (Атина).

Българският национал Кирил Десподов също взе присъединяване в мача, като се появи от аварийна пейка в 75-ата минута на мястото на Андрия Живкович.

Тайсон откри резултата за домакините на " Тумба " в 26-ата минута с прекрасен изстрел по земя от границата на наказателното поле.

Андрия Живкович пък удвои в 65-ата след страхотна контраофанзива и асистенция Янис Константелиас, който го изведе очи в очи с вратаря и сърбинът не сгреши за 2:0.

В добавеното време и шансът обърна тил на гостите, откакто прекрасен шут на Андре Орта се отби от напречната греда.

С тази победа ПАОК остава на 2-рото място в класирането със 74 точки. Олимпиакос пък е на 4-тото място със 70 и значително се сбогува с очакванията за златните медали. Лидер е АЕК със 75 точки. До края на сезона остават два кръга и всичко ще се реши в тях.
Източник: lupa.bg