Панатинайкос сложи край на серията си от три поредни загуби

...

Панатинайкос прекъсна серията си от три поредни загуби в Евролигата

Панатинайкос постави завършек на серията си от три следващи загуби в Евролигата по баскетбол за мъже, откакто победи гостуващия Дарушафака (Турция) със 75:67 в среща от 12-ия кръг на шампионата.

Гръцкият отбор има шест победи и шест загуби от началото на сезона, а Дарушафака е с един триумф и 11 провали, 10 от които следващи. Гостите от Турция изравниха 65:65 в последната четвърт, само че домакините дадоха отговор със серия от 10:2 и завоюваха мача. За спечелилите Константинос Митоглу се отличи с 20 точки за 21 минути. Джеймс Гист доави 15, а Кийт Лангфорд - 12. Ник Калатес направи " дабъл-дабъл " - 10 точки и 12 асистенции. За турския отбор с 15 точки приключи Тони Дъглас.

Байерн (Мюнхен, Германия) завоюва семейството си на Жалгирис (Литва) с 88:84 и записа втори следващ триумф за първи път през сезона. Дерик Уилямс записа персонален връх от 27 точки, в това число три тройки и 7 битки за спечелилите. Стефан Йович, Нихад Джедович и Владимир Лучич прибавиха по 11 точки. За Жалгирис Брандън Дейвис приключи с 21 точки, 6 битки и 3 асистенции.

Гран Канария (Испания) победи гостуващия Будучност (Черна гора) с 95:85. За домакините Никола Радичевич се отличи с " дабъл-дабъл " - 12 точки и 11 асистенции. Най-резултатен беше Маркъс Ериксон с 15 точки. Френският национал Едуин Джаксън вкара 15 точки за гостите от Черна гора, а Ален Омич добави 12.

Срещи от 12-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже:

Байерн (Мюнхен, Германия) - Жалгирис (Литва) - 88:84 (18:12, 28:26, 17:23, 25:23)
Панатинайкос (Гърция) - Дарушафака (Турция) - 75:67 (22:16, 21:16, 14:21, 18:14)
Гран Канария (Испания) - Будучност (Черна гора) - 95:85 (26:20, 30:14, 26:23, 13:28)