Паметна вечер за ЦСКА! Армейците се класираха за груповата фаза

...

"Армейска" класика прати ЦСКА в групите на Лигата на конференциите

Паметна вечер за ЦСКА! " Армейците " се класираха за груповата фаза в Лигата на конференциите, откакто победиха с 3:0 " Виктория " Пилзен в реванша сред двата отбора, игран на ст. " Васил Левски ". Така " алените " заличиха двата гола пасив от първата среща, в която отстъпиха с 0:2 в Чехия.

Подкрепяни от вярната си аудитория, част от която бе легендата на родния футбол Христо Стоичков, " алените " потеглиха напред още от началните минути и в 7' Греъм Кери откри резултата с мощен удар в близкия ъгъл - 1:0.

Попадението въодушеви ЦСКА и отборът на Стойчо Младенов продължи да притиска чехите. " Виктория " Пилзен обаче последователно изравни играта и съумя да означи в 40' посредством Шулц. Голът обаче бе анулиран поради излизане на топката от очеранията на терена в хода на офанзивата.

В 63' ЦСКА нанесе втория си удар - националът Георги Йомов повиши на 2:0, изравнявайки общия резултат.

В 82' Жорди Кайседо пропиля отличен късмет за трето попадение - ударът му с глава бе избит от вратаря Хрушка.

Спорът се реши с продължения, в които двата отбора действаха внимателно. " Армейците " усложиха задачата си в 111', когато Жорди Кайседо бе изпъден след втори жълт картон, гостите обаче не се възползваха от численото си преимущество.

Вместо това ЦСКА дочака своя момент и оформи паметния поврат с гол на Юрген Матей в 119'.

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 26. Антов, 2. Матей, 18. Мазику, 15. Вион, 3. Жеферсон, 10. Йомов, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

" Виктория " Пилзен: 16. Хрушка, 14. Резник, 35. Каша, 4. Перница, 24. Хавел, 39. Яношек, 50. Ба Лоуа, 31. Шулич, 20. Буча, 18. Маскуера, 15. Чори
Източник: btvnovinite.bg