Отворени са офертите в обществената поръчка за проектиране и строителство

...
Отворени са офертите в обществената поръчка за проектиране и строителство
Коментари Харесай

Ето кои фирми напират да правят Е-79 между Ботевград и Видин

Отворени са офертите в публичната поръчка за планиране и строителство при модернизацията на 54,3 км от път I-1 (E-79) Видин - Ботевград, в сектора от Видин до Ружинци. Индикативната стойност на строително-монтажните работи е близо 460 млн. лева без Данък добавена стойност. Проектът ще се осъществя със средства от републиканския бюджет, оповестиха от пресцентъра на АПИ.
Обществената поръчка за планиране и осъществяване на строително-монтажните работи за сектора от Видин до Ружинци е в три обособени позиции.
В обособена позиция №1 е правата от Видин до пътен възел „ Макреш “ (от км 3+757 до км 33+400). Общата й дължина е 29,643 км. Индикативната стойност за осъществяване на строително-монтажните работи е 250 750 157 лева без Данък добавена стойност, само че тя не е пределна. Срокът за осъществяване е 30 месеца.
За този сектор са отворени 4 предложения. Те са на:
• „ Северозапад лот 1 “ ДЗЗД, в което са: „ Нивел строй “ ЕООД, „ ПСТ Груп “ ЕАД, „ Пътинженеринг – М “ АД, „ ПСТ Видин “ЕООД и „ ПСТ София “ ЕООД;
• ДЗЗД „ Видин-Макреш “, с участници: „ ГБС-Инфраструктурно строителство “ АД и „ Главболгарстрой Интернешънал “ АД;
• ДЗЗД „ АПП ВИДИН – БОТЕВГРАД “, с участници: „ ГРОМА ХОЛД “ ЕООД и „ ЕВРОПЕЙСКИ ПЪТИЩА “ АД;
• „ ТРЕЙС ГРУП ХОЛД “ АД.
Трасето в сектора от км 3+757 до км 8+870 ще минава по съществуващия обходен път на Видин, който ще бъде реконструиран и уголемен с две ленти за придвижване в посока, т. е. ще бъде обезпечен пътен габарит Г20. След км 8+870 трасето ще бъде построено напълно по нов терен отвън съществуващия път І-1 с габарит на автомагистрала Г28, включващ две ленти за придвижване в посока, спешна лента, банкети и разграничителна линия. Към новия пътен габарит ще бъдат привързани двата съществуващи пътни възела – при пресичането на новия път с път ІІ-12 Видин - Брегово (пътен възел „ Брегово “ и с път ІІ-14 Видин- Връшка чука ( пътен възел „ Новоселци “).
За повишение сигурността на придвижване и безконфликтното секване с републиканската мрежа в сектора от км 8+870 до км 33+400 ще бъдат построени 3 пътни възела - п. в. „ Видин “ при обходния път на града при 9-ти км, п. в. „ Дунавци “ при пресичането с третокласния път Дунавци – Синаговци при 20-ти км, и п. в. „ Кула “ за връзка с пътя Кула – Страцимирово – гара Страцимирово, при 30-ти км. В правата ще бъдат построени 21 огромни уреди - 2 моста над реките Делийска и Войнишка, 2 виадукта, 3 надлеза, 5 пътни подлези и 9 селскостопански надлези и подлези. При 15-ти километър от двете страни на пътя ще има площадка за отдих, която ще бъде с ток, вода и пречиствателно оборудване.
В обособена позиция №2 е секторът от разклона за Макреш, при бъдещия пътен възел „ Макреш “, до с. Бела, при пътен възел „ Бела “ (от км 33+400 до км 47+000). Общата дължина на този сектор е 13,6 км. Индикативната стойност е 115 042 400 лева без Данък добавена стойност, само че тя не е пределна. Срокът за осъществяване е 24 месеца.
За този сектор са отворени 7 предложения. Те са на:
• Обединение „ Геопът Видин Ружинци “ ДЗЗД, с участници: „ ПЪТСТРОЙ – 92 “ АД и ГЕОСТРОЙ “ АД;
• ДЗЗД „ Роуд Груп “, в което са: „ ДЖИ ПИ ГРУП “ АД, „ БГ ЛЕНД КО “ АД и КОПЕКС И КО “ ЕООД;
• „ ГБС Инфраструктурно строителство “ АД;
• „ СЕВЕРОЗАПАД ЛОТ 2 “ ДЗЗД, с участници: „ ПСТ ГРУП “ ЕАД, „ Пътинженеринг – М “ АД, „ ПСТ – Видин “ ЕООД и „ ПСТ София “ ЕООД;
• ДЗЗД „ АПП ВИДИН – БОТЕВГРАД “, с участници: „ ГРОМА ХОЛД “ ЕООД и „ ЕВРОПЕЙСКИ ПЪТИЩА “ АД;
• ДЗЗД Автомагистрала „ МАКРЕШ БЕЛА “, в което са: „ АВТОМАГИСТРАЛИ ХЕМУС “ АД, „ ОБРЕС АСФАЛТАТГЕС ТАРРАКО “ СА и „ ЕМЕ и ХОТА ГРУАС “ СА;
• „ ТРЕЙС ГРУП ХОЛД “ АД.
Тази права от пътя е отвън обсега на съществуващия път I-1 и минава по ново трасе, с габарит на автомагистрала Г28, включващ две ленти за придвижване в посока, спешна лента, банкети и разграничителна линия, като в избрани сектори с по-големи наклони е планувано построяването и на лента за постепенно движещи се товарни коли. Между 33-ти и 37-ми км правата е западно от съществуващия път I-1 (Е79). При 36-ти км новият път ще пресича ж. п. линията Видин - София с надлез и ще минава над напоителен канал. От 37-ми до 42-ри км ще се спуска към град Димово и река Арчар, ще пресича път I-1 и при 40-ти км ще минава над град Димово. От 42-ри до 47-ми км пътят ще продължава над град Димово и село Бела, ще е ситуиран паралелно на пътя Димово - Ружинци и при 46-ти км още веднъж ще пресича път I-1 с пътен възел.
В този сектор ще бъдат построени 2 пътни възела – п. в. „ Макреш “ при 36-ти км, и п. в. „ Бела “ на път I-1 в сектора Бела – Скомля, който е при 46-ти км. Ще бъдат издигнати редица уреди - 8 моста, 2 селскостопански подлеза, водостоци и т. н. В непосредственост до пътен възел „ Бела “ ще бъде ситуиран надзорен център за ръководство на трафика.
В обособена позиция №3 е правата от с. Бела до Ружинци (от км 47+000 до км 58+128). Общата й дължина е 11,128 км. Прогнозната стойност за осъществяване на строително-монтажните работи е 94 135 800 лева без Данък добавена стойност, само че тя не е пределна. Срокът за осъществяване е 24 месеца.
За този сектор са отворени 6 предложения. Те са на:
• „ ИНЖСТРОЙИНЖИНЕРИНГ “ ЕООД;
• ДЗЗД „ Бела - Ружинци “, в което са: „ ГБС-Инфраструктурно строителство “ АД и „ Главболгарстрой Интернешънал “ АД;
• „ Северозапад Лот 3 “ ДЗЗД, в което вземат участие: „ ПСТ ГРУП “ ЕАД, „ Пътинженеринг – М “ АД, „ ПСТ – Видин “ ЕООД и „ ПСТ София “ ЕООД;
• ДЗЗД „ АПП ВИДИН – БОТЕВГРАД “, с участници: „ ГРОМА ХОЛД “ ЕООД и „ ЕВРОПЕЙСКИ ПЪТИЩА “ АД;
• Обединение „ ГЕО ПЪТ КАРО БИЛД “, в което вземат участие: „ Геострой “ АД, „ Пътстрой-92 “ АД, „ Каро Трейдинг “ ООД и „ Евробилд “ ООД;
• „ ТРЕЙС ГРУП ХОЛД “ АД.
Отсечката сред с. Бела и Ружинци ще бъде построена с габарит на автомагистрала Г28, включващ две ленти за придвижване в посока, спешна лента, банкети и разграничителна линия, като в избрани сектори с по-големи наклони е планувано построяването и на лента за постепенно движещи се товарни коли. Такава ще има сред 36-ти и 39-ти км в платното за Видин и сред 39-ти и 44-ти км в посока Ботевград.
Между 47-ми и 52-ри км пътят ще минава паралелно на ж. п. линията, като е далечен от нея и не визира съществуващия селскостопански път. След това при 49-ти км ще пресича река Скомля над язовира, ще минава над две дерета и при 52-км трасето ще пресича ж. п. линията Видин - София. Между 52-ри и 58-ми км след прекосяването на пътя за село Орешец, новият път ще се спуска към Ружинци. При 56-ти км правата ще минава над път I-1 /E79/ Видин - Кула.
В сектора ще бъдат построени надлез над ж. п. линията Видин - София, мостове над реките Барата и Скомля, 3 селскостопански подлеза. При 50-ти км от двете страни на пътя ще има площадка за отдих с тоалетни, паркинги, осветяване и пречиствателно оборудване.
Строителството на направлението Видин - Ботевград /167 км/ ще стартира от едни от най-сложните прави Мездра - Ботевград /33 км/ и Видин - Ружинци /54,3 км/, което е повече от половината трасе на скоростния път. За да върви работата по-бързо строителството на пътя сред Мездра и Ботевград е разграничено на два сектора - лот 1 /19,3 км/ и лот 2 /13,4 км/. За лот 2 има определен реализатор и следва подписването на контракта. Тръжната комисия по избора на реализатор на лот 1 продължала работата си и следва отварянето на ценовите оферти.
Както и тръжната процедура за избор на реализатори на 33 км от път I-1 сред Мездра и Ботевград, по този начин и за сектора от Видин до Ружинци ще се приложи нова скица на заплащане, която планува цялата стойност на контракта да се разплати на изпълнителя след привършване на строителните действия.. Целта е бъдещите реализатори на направлението Видин - Ботевград да работят оптимално мобилизирано и да завършат обекта качествено и в къс период.
Пътят Видин – Ботевград е предпочитан план в капиталовата стратегия на АПИ и Министерство на регионалното развитие до 2022 година, защото с цялостното хомогенизиране и рационализация на трасето от Дунав мост 2 ще се обезпечи бърза и комфортна връзка сред автомагистралите „ Хемус”, „ Тракия” и „ Струма”. С осъществяването на плана директният трафик ще бъде изведен от обитаемоте места, с което ще се увеличи сигурността на придвижване и ще се ограничи нездравословното влияние на шума и замърсяването на околната среда от интензивния тежкотоварен трафик.
Източник: bulnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР