Отстъплението от многостранната дипломация застрашава сигурността и стабилността и е

...
Отстъплението от многостранната дипломация застрашава сигурността и стабилността и е
Коментари Харесай

Румен Радев и Антониу Гутериш: Отстъплението от многостранната дипломация генерира кризи

Отстъплението от многостранната дипломация заплашва сигурността и стабилността и е причина за генерирането на рецесии. Това беше общата позиция на президента Румен Радев и на генералния секретар на Организация на обединените нации Антониу Гутериш, които организираха през днешния ден среща в границите на Петербургския интернационален стопански конгрес. Двамата бяха единомислещи, че климатичните промени, битката с тероризма и устойчивото развиване изискват взаимни старания и общ метод от държавите-членки на Организация на обединените нации.

„ България цени високо и поддържа напъните за промяна, която да докара до по-ефективна и дееспособна Организация на обединените нации “, уточни Румен Радев. Държавният глава прикани Организация на обединените нации да употребява в доста по-голяма степен качествата си освен да позволява, само че и да предотвратява зараждащите рецесии.

Обща бе и оценката, че наклонността на ескалация на напрежение в интернационалните връзки, отводът от основни съглашения в региона на разоръжаването и усилването на миграционните потоци не могат да бъдат преодолени с едностранни дейности от нито една обособена страна и не би трябвало да водят до ерозия в активността на Организация на обединените нации.

Днес Радев взе участие дружно с президентите Владимир Путин и Си Цзинпин в панел от Международния стопански конгрес в Санкт Петербург, отдаден на осъществяването на задачите за стабилно развиване на Организацията на обединените народи до 2030 година Българският президент уточни, че светът остава сцена на конкуренция и спорове сред страните. Природата обаче ни насочва императивна покана да надмогнем границите на своите егоизми, добави той.

Според него новата икономическа парадигма би трябвало да заложи на знанията, на технологиите и нововъведенията. Това по думите му би трябвало да бъде "зелена " стопанска система, основана на концепцията за "отворена просвета ", на нова потребителска просвета и нова индустриална нравственос, които би трябвало да залегнат в просветителните стратегии и в икономическите тактики. Той счита, че устойчивото развиване изисква по-ефективен механизъм за световна сигурност, който би трябвало да обуздае изкушението от едностранни и силови дейности, да привилегирова разговора и многостранната дипломация.

Устойчивото развиване допуска предотвратяването на финансови рецесии, а с това и по-прецизно контролиране на финансовите пазари за намаляване на риска, необходим е и световен консенсус против корупцията, която закупи трансграничен темперамент, против прането на пари и укриването на налози, както и за ограничение на офшорните зони, сподели още българският президент.
Източник: banker.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР