Отлично представяне записаха българските кикбосьори на Световната купа в Будапеща,

...

53 медала за България от Световната купа по кикбокс в Унгария

Отлично показване записаха българските кикбосьори на Световната купа в Будапеща, Унгария. В интернационалния шампионат „ Hungarian Kickboxing World Cup “, който е един от най-старите и посещавани шампионати, тази година поръчки имаше от 39 страни и общо 3131 състезатели.

От България в ринговите дисциплини участваха Семеен кодекс „ Интер 92 “, Семеен кодекс „ Мусаши “, Семеен кодекс „ Тангра 2018 “ и Семеен кодекс „ Боил “, а в татами стиловете се включиха Семеен кодекс „ Стар Тийм “, Семеен кодекс „ Радулов “ и Семеен кодекс „ Масару “. Те завоюваха общо 53 медала, от които 19 златни, 16 сребърни и 18 бронзови оценки. Това отреди шесто място на страната ни в крайното класиране на страните. Първи са домакините от Унгария, на второ място е Украйна, а трети са италианците.

Семеен кодекс „ Масару “ взе участие с 25 състезатели в стиловете „ лайт контакт “, „ пойнт контакт “ и „ кик лайт контакт “. Тимът записа и най-предно класиране в крайното отборното нареждане – на пета позиция с общо 24 медала – 10 златни, 5 сребърни и 9 бронзови оценки. Калина Бояджиева завоюва три златни и един сребърен орден в четирите категории в които взе участие, а Христина Андонова добави още три златни медала.

14 медала завоява Семеен кодекс „ Стар Тийм “, от които 6 златни, 4 сребърни и 3 бронзови. Това отреди 14-та позиция в отборното класиране за отбора. Действащата международна шампионка по кикбокс в жанр „ лайт контакт “ при девойки старша възраст Кристина Николова бе безапелационна и в Будапеща в категория до 50 кг жанр „ киклайт “ при дамите.

Още девет медала прибавиха състезателите на Семеен кодекс „ Радулов “ – 2 златни, 4 сребърни и 3 бронзови оценки. В отборното класиране позицията, която зае е 39-та.

Два медала сграбчи и клуб „ Тангра “ от град Свиленград. Христо Калайджиев доближи до среброто в жанр „ лоукик “, а съотборникът му Иван Стефанов си потегля с бронз в жанр „ киклайт контакт”.

Кикбоксьорът Денис Иванов представляваше козлодуйския клуб „ Златните момчета “ на Световната купа по кикбокс. Той стигна до бронз в категория 86 кг при юношите старша възраст в най-тежкия жанр в кикбокса – К-1.

Националът и една от огромните ни млади звезди в кикбокса Огнян Мирчев от клуб „ Мусаши “ победи при мъжете в категория до 63,500 кг в жанр “лоу кик “.

Медали за България прибавиха и от клубовете „ Интер “ (сребро и бронз) и „ Спарта “ (бронз) от гр. Монтана.