Отлично начало за двете българки в индивидуалната надпревара на Световната

...

Владинова и Тасева в позиции за медали след първия ден от многобоя

Отлично начало за двете българки в самостоятелната конкуренция на Световната купа по художествена гимнастика в София. След първия ден Невяна Владинова и Катрин Тасева са в позиции за медали.

В момента Владинова заема четвъртото място. Тя имаше неправилност в композицията си с топка и получи 20,350, а на обръч оценката ѝ бе 20,150. Другата ни представителка - Катрин Тасева, е пета в многобоя, откакто получи 19,800 на топка и 20,650 на обръч.

В класирането води рускинята Александра Солдатова със общ брой от 42,250, а втора е сънародничката ѝ Екатерина Селезньова (40,650). На позиция за бронзово отличие сега е Линой Ашрам от Израел с 40,550.

Владинова и Тасева се класират за финалите на обръч, както и на топка. Неви влиза във финала на топка с втора оценка, а на обръч с шеста. Катрин е с четвърта оценка на топка и трета на обръч.

Утре двете ще играят с бухалки и лента.
Грациите ни подготвени за нови върхове (ВИДЕО) Българските гимнастички организираха публична подиум тренировка
Източник: btvnovinite.bg