Отборите на Аякс и Валенсия играят при резултат 0:1 в решаващ сблъсък

Отборите на Аякс и Валенсия играят при резултат 0:1 в решаващ сблъсък ...

НА ЖИВО: Аякс – Валенсия 0:1, Аякс търси изравняването.

Отборите на Аякс и Валенсия играят при резултат 0:1 в решаващ сблъсък от група Н на Шампионската лига. Родриго откри за гостите в 24-ата минута. Холандците са лидери в групата с актив от 10 точки, докато „прилепите“ са втори с осем. Домакините се нуждаят от само точка, за да си осигурят участие на 1/8 финалите в турнира, докато тимът на Алберт Селадес ще търси задължителна победа.

Coming closer & closer...#UCL #ajaval pic.twitter.com/3Rr6wj71fs
— AFC Ajax (@AFCAjax) December 10, 2019
Старши треньорът на Аякс Ерик тен Хааг няма да може да разчита на Закариа Лабиад и Куинси Промес. Наставникът на гостите има доста сериозни кадрови проблеми заради отсъствието на Максимилиано Гомес, Джефри Кондогбия, Езикел Грай, Канг-ин Лий, Кристиано Пичини, Гонсало Гедеш и вратаря Яспер Силесен.

АЯКС – ВАЛЕНСИЯ 0:1

0:1 Родриго 24'

Първата ситуация дойде във втората минута, когато Родриго успя да засече с глава центриране от ъглов удар, но в аут.

В осмата минута Душан Тадич бе оставен непокрит на границата на наказателното поле и опита удар, който обаче премина на сантиметри от лявата греда на гостите.

В 21-ата минута Хаким Зиеш отправи хубав изстрел от границата на наказателното поле, но защитник на Валенсия блокира и топаката излезе в ъглов удар. Лисандро Мартинес успя да играе с глава след центрирането от корнера, но насочи топката встрани.

Две минути след това "прилепите" излязоха напред в резултата. Хосе Луис Гая намери вдясно на наказателното поле Феран Торес, който пък от своя страна успя да отправи извеждащо подаване между двама защитници на Аякс за Родриго в наказателното поле. Испанският национал бе изпуснат от играчите на домакините и останал сам срещу вратаря Онана отправи топовен изстрел в близкия му ъгъл.