Oтборите наПирин(Благоевград) и Локомотив (Пловдив) завършиха при резултат 0:0 в

...

Хр. Янев дебютира с точка срещу Локо , П. Занев се контузи тежко

Oтборите наПирин(Благоевград) и Локомотив (Пловдив) приключиха при резултат 0:0 в дуел от 16-ия кръг на efbet Лига. Дебют отпред на " орлетата " направи Христо Янев, който смени на треньорския пост Красимир Петров. Първата забавна обстановка в дуела пристигна в седмата минута.

Андрей Йорданов се откъсна по лявото крило, след което беше съборен в наказателното поле. " Орлетата " имаха искания за дузпа, само че се оказа, че атакуващият футболист на домакините е бил в състояние на засада, съобщи Sportal.bg.

В 21-ата минута Луан стреля с глава след корнер, само че над вратата на Янко Георгиев. Домакините дадоха отговор с неакуратен изстрел наНиколай Бодуров.

Опитът му обаче бе прекомерно неакуратен, с цел да затрудни стража на Локомотив. В края на първата част " орлетата " направиха доста сериозен пропуск. Нападателят на отбора Станислав Костов бе изведен самичък против Динко Хоркаш. Опитният стрелец обаче стреля около вратата.

В 61-ата минута Джовани насочи страховит удар от фал. Вратарят на домакините мазета кълбото с върха на пръстите си, след което топката докосна и гредата, с цел да излезе в корнер. Секунди по-късно стражът още веднъж трябваше да се намесва уверено.

Александър Василевотправи подъл удар по земя, само че Ковальов се оправи. В 77-ата минута Радослав Цонев центрира чудесно от корнер на втора греда, където бе оставен непокрит Николай Бодуров. Капитанът насочи удар с глава, само че Динко Хоркаш се оправи със обстановката.

В 83-ата минута Петър Занев пострада съществено. Опитният защитник удари доста неприятно главата си в земята при единоборство с футболист на " смърфовете ".

На терена дойде и кола за спешна помощ, която незабавно го откара към болничното заведение. В 92-ата минута Максим Ковальов се отличи за следващ път със избавяне. Гостите извършиха корнер, от който се получи безредие, аТодор Павловотклони, само че стражът резервира мрежата си суха.

Това бе и последната забавна обстановка в конфликта. По този метод Пирин събра актив от 9 точки, което ги оставя на 15-о място във краткотрайното класиране. Локомотив (Пловдив) пък към този момент има 30 пункта.

Източник: struma.com