Отборите на Ювентус и Рома завършиха наравно 1:1 в дерби-двубой

...

Дербито между Ювентус и Рома завърши без победител в Торино

Отборите на Ювентус и Рома приключиха наедно 1:1 в дерби-двубой от четвъртия кръг на италианската Серия А.

„ Бианконерите “ откриха резултата на „ Ювентус Стейдиъм “ още във втората минута, когато Душан Влахович стеля от директен свободен удар от границата на наказателното поле на римските „ вълци “, а топката се отби в горната греда на вратата и се оплете в мрежата зад стража Руи Патрисио.

В 25-ата минута Мануел Локатели осъществя с мощен удар от над 20 метра, само че голът бе анулиран след интервенция на ВАР поради игра с ръка на Влахович в зародиша на голова офанзива на домакините.

Рома стигна до равенството с гол в 69-ата минута. След центриране от ъглов удар, топката попадна в краката на Пауло Дибала, който с ножичен удар върна топката във вратарското поле, където Тами Ейбрахам с глава се разписа за 1:1.

В класирането Ювентус е шести с актив от 5 точки, до момента в който съставът на Жозе Моуриньо е трети със 7 пункта, колкото имат водачите Лацио и Торино.