Отборите на Волсфбург и Унион Берлин направиха зрелищно равенство 2:2

...

Късен щурм на Волфсбург лиши Унион от ценна победа

Отборите на Волсфбург и Унион Берлин направиха зрелищно тъждество 2:2 в първи дуел от неделната програм ана 24-тия кръг на немската Бундеслига.

Домакините от немската столица съумяха да поведат с 2:0 в първите 60 минута на срещата след попадения на Себастиян Андерсон и Марвин Фридрих, с цел да накара домакините да предвкусват следващ значим триумф по пътя към спасението.

В последните 30 минути на срещата обаче "вълците " съумяха да се завърнат като че ли от нищото, с цел да вкарат два безответни гола. В 60-та минута Яник Герхард заби топката във вратата на Унион след корнер, преди Вут Вегхорст да даде точката за Волсфбург в 81-та минута.

Така Унион остана на 10-та позиция с актив от 30 точки след 24 мача, до момента в който Волсфбург заема 7-та позиция, на точка зад 6-тия Шалке.