Отборите на "Витоша" (Бистрица) и "Ботев" (Враца) завършиха при резултат

...

Валери Божинов донесе първа точка на Ботев при 1:1 с Витоша

Отборите на "Витоша " (Бистрица) и "Ботев " (Враца) приключиха при резултат 1:1 в среща от 8-ия кръг на Първа професионална лига. Валери Божинов направи дебют за отбора на Сашо Ангелов. Опитният футболист съумя да се разпише в 27-ата минута, само че “тигрите” се добраха до точката, откакто 10 минути по-късно Ивайло Лазаров наказа стража на гостите.
Срещата стартира с минута безмълвие. Така бе отдадена респект към паметта на починалите играчи на Павликени.
Първата забавна обстановка пристигна в 8-ата минута, когато Григор Долапчиев се пребори за една топка и проби в наказателното поле, след което опитва центриране по земя, само че пасът му не откри атакуващ футболист на “тигрите”.
В 12-ата минута Ивайло Лазаров центрира от фаул в наказателното поле, където Лъчезар Котев игра с глава, само че защитата на “червените” се оправи. В 23-ата минута играчите на "Ботев " разиграха доста добре топката на левия фланг. Фиданин и Атанасов комбинираха, крилото проби и потърси пас към Божинов, само че бранител на “зелените” почисти в ъглов удар.
В 27-ата минута Валери Божинов показва огромната си класа. Таранът получи отличен пас от Петър Атанасов и с хубав удар заби първия си гол с екипа на "Ботев ".
Десет минути по-късно играчите на Росен Кирилов изравниха резултата. Даниел Кутев изведе Ивайло Лазаров на стрелкова позиция, а халфът с техничен удар наказа Красимир Костов.
Секунди по-късно Долапчиев опитва задна ножица, само че стражът на гостите мазета в ъглов удар.
Втората част стартира по-добре за домакините. Пет минути след подновяването на играта Григор Долапчиев засече с глава центриране, само че Костов улови кълбото.
В 54-ата минута Спас Георгиев получи съвършен късмет да се разпише, откакто защитник на "Витоша " мазета неприятно топката, която се озова във футболиста на гостите, който обаче стреля прекомерно неопределено.
В 62-ата минута Иван Вълчанов центрира в наказателното поле, където Четин Садула се пребори за позиция и стреля с глава от близка отдалеченост, само че капитанът на “тигрите” направи по-трудното, а точно да изкара топката над вратата.
Малко по-късно Иван Вълчанов също опита да накаже Костов, само че новото попълнение на отбора пропусна да вкара първия си гол за "Витоша ". До края на конфликта гостите търсеха повече гола, само че отбраната на "Витоша " се оправи и разумно борбата приключи без победител.
В идващия кръг “тигрите” гостуват на "Левски ", а "Ботев " (Враца) приема ЦСКА-София.

"Витоша " (Бистрица) - "Ботев " (Враца) 1:1

0:1 Валери Божинов (27)
1:1 Ивайло Лазаров (37)

Стартови сформира:
"Витоша ": 1. Християн Василев, 2. Тодор Гочев, 5. Венцислав Бонев, 18. Петко Цанков, 94. Михаил Милчев, 14. Четин Садула, 88. Ивайло Лазаров, 80. Лъчезар Котев, 66. Иван Вълчанов, 11. Даниел Кутев, 45. Григор Долапчиев
Ст. треньор: Росен Кирилов
"Ботев ": 33. Красимир Костов, 11. Андреас Васев, 58. Атанас Фиданин, 37. Венцислав Керчев, 26. Мариян Иванов, 6. Даниел Гаджев, 88. Йордан Апостолов, 19. Ивайло Михайлов, 17. Спас Георгиев, 10. Петър Атанасов, 86. Валери Божинов
Ст. треньор: Сашо Ангелов

Стадион: "Витоша ", Бистрица