Отборите на Виляреал и Атлетик Билбао направиха 1:1 в мач

...

Атлетик Билбао изпусна победата във Виляреал

Отборите на Виляреал и Атлетик Билбао направиха 1:1 в мач от 20-ия кръг на испанското състезание. Гостите от Страната на баските играха по-силно, сътвориха повече положения, само че не съумяха да се поздравят с победа. В 18-ата минута Хауме Коста си означи автогол, а в 71-ата Карл-Токо Екамби изравни. В 86-ата Иняки Уилиямс прати топката в мрежата, само че при вдигнат байрак за засадата. След консултация с ВАР попадението не беше зачетено. “Подводницата” остава в зоната на изпадащите. Атлетик е непобеден в Примера в последните си шест дуела. Двубоят на “Естадио де ла Серамика” стартира с чудесна опция пред “лъвовете”. В шестата минута Иниго Мартинес откри Ибай Гомес с дълъг пас и той се възползва от излизането на вратаря, с цел да го трансферира - греда. Сантиметри разделиха “червено-белите” от попадение. В 18-ата гостите от “Сан Мамес” откриха резултата по много благополучен метод. Иниго Кордоба изведе Юри Берчиче отляво, той центрира остро и Хауме Коста самичък засече топката в мрежата си, откакто Фунес Мори се беше разминал с кълбото - 0:1. “Жълтите” по този начин и не съумяха да реагират до края на полувремето. Атаките им бяха елементарно предвидими. Момчетата на Луис Гарсия сътвориха първия си голов късмет при започване на втората част. В 51-ата Жерард Морено стреля с глава около вратата след центриране зад тила на бранителите. В 66-ата Марио Гаспар извърши нарушаване, което беше на ръба на втория жълт картон. Съдията не почете митингите на Атлетик. В 71-ата Алфонсо Педраса беше оставен самичък на фланга и изпрати доста остра топка в дребното наказателно поле, където Карл-Токо Екамби направи шпагат и означи за 1:1. След гола отборът на Гайска Гаритано повече търсеше успеха. В 84-ата се сътвори блъсканица пред Серхио Асенхо: Икер Муниаин засече с глава центриране на Оскар де Маркос и топката излезе в корнер. Две минути по-късно Юри Берчиче получи отляво, след което подаде паралелно на голлинията за непокрития Иняки Уилиямс, който означи с лекост от близко. Страничният рефер обаче беше вдигнал флага за засада. Около две минути основният арбитър забави подновяването на играта, защото обстановката беше прегледана детайлно в стаичката на ВАР помощниците. В последна сметка попадението не беше зачетено. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА КЛАСИРАНЕ Примера дивисион 20 кръг, неделя 20 януари  Виляреал 1:1краен резулат  Атлетик Билбао