Отборите на Уест Бромич“ и Арсенал“ и приключиха 2017 година

...

Арсенал“ завърши годината с равенство

Отборите на „ Уест Бромич “ и „ Арсенал “ и завършиха 2017 година в британската Висша лига по футбол с тъждество -  1:1 в 21-ия кръг, което изпрати лондончаните на пето място в класирането и с точка пред градския противник „ Тотнъм “.
„ Арсенал “ доминираше против „ Уест Бромич “ в рекордния 811-и мач на мениджъра Арсен Венгер отпред на клуба, само че не се възползва от над 60-те % притежаване на топката и от деветте удара към вратата на домакините си. Едва в 83-та минута гостите получиха късмет да стрелят от директен свободен удар пред наказателното поле и шутът на Алексис Санчес влезе в мрежата зад Бен Фостър. С съществена виновност за гола бяха двама от футболистите на „ Уест Бромич “ на стената - Джей Родригес и Джеймс Маклийн, които се отделиха един от различен, а топката се отклони от последния и той си вкара автогол. В 89-та минута домакините получиха дузпа, откакто Киърън Гибс овладя дълъг пас в наказателното поле и Калъм Чембърс игра с ръка в опита си да го спре. Родригес пое отговорността да бие наказателния удар и вкара за крайното 1:1.