Отборите на Уеска и Хетафе направиха 2:2 в първи 1/2-финален

...

Уеска навакса изоставане от 0:2 и запази шансове за Примера

Отборите на Уеска и Хетафе направиха 2:2 в първи 1/2-финален плейоф за влизане в Ла Лига, игран в арагонския град. Гостите от " Колисеум Алфонсо Перес " водеха с два гола четвърт час преди края след две попадения на Хорхе Молина (51-дузпа и 73). Винисиус Араухо (75) и Жуанжо Камачо (90+3) изравниха в края.Срещата на " Ел Алкорас " стартира с доминация на домакините, които обаче не успяваха да основат чисти положения. Постепенно Хета изравни играта, като Чули и Портийо бяха най-опасни. Втората част стартира с гол във вратата на Уеска. Таранът Хорхе Молина откри резултата от дузпа в 51-ата минута. Голът съществено смути арагонския отбор. В 73-ата Молина осъществя и втори с глава, който остана противоречив поради подозрения за засада. Две минути по-късно Винисиус Араухо преодоля Висенте Гуаита. В 93-ата капитанът Камачо оформи крайния резултат 2:2 след прекрасен удар с глава при центриране на Давид Лопес. Реваншът е в събота в мадридското предградие. Уеска мечтае за първо присъединяване в Примера, до момента в който Хетафе се цели в скорошно завръщане. Тази вечер е другият 1/2-финал сред Кадис и Тенерифе.Снимка: Marca
Източник: novini.bg