Отборите на Удинезе и Дженоа направиха 2:2 в среща от

...

Дженоа взе точка в Удине след късна ВАР дузпа

Отборите на Удинезе и Дженоа направиха 2:2 в среща от 30-ия кръг на Серия “А”. Дузпа за гостите от Генуа в 95-ата минута подели точки. Дженоа взе скъпа точка в борбата си за оцеляване, а " бяло-черните " пропуснаха да усилят дистанцията пред зоната на изпадащите. През първото полувреме гостите владееха топката малко повече - към 55 % от времето. В 44-ата минута Родриго де Паул центрира отдясно, а Секо Фофана осъществя с прелестен изстрел с глава към далечния ъгъл за 0:1. В 73-ата Фофана откри Кевин Лазаня в наказателното поле и последва натруфен удар от 18 метра, с койт Лазаня прати топката под гредата - 2:0. В 81-вата Горан Пандев осъществя с изстрел от границата на наказателното поле, като топката се оплете в мрежата до гредата за 2:1. В 95-ата минута бранител на домакините протегна крайник, не игра с топката и това даде учредения за дузпа, макар лекия контакт. Пинамонти изпусна дузпата, само че съумя да довкара топката две секунди по-късно за крайното 2:2. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ Серия А 30 кръг, неделя 5 юли  Удинезе 2:2краен резулат  Дженоа