Отборите на Удинезе и Аталанта доказаха в страхотен мач защо

...

Удинезе и Аталанта впечатлиха с драматично равенство

Отборите на Удинезе и Аталанта потвърдиха в страховит мач за какво към този миг са едни от най-добре играещите отбори в Калчото. Двата отбора приключиха 2:2 в завладяващ конфликт на " Дачия Арена ".

Бергамаските поведоха с 0:2 до 56-ата минута. В 36-ата минута считаният за огромна вяра на британския футбол Адемола Лукман означи откриващото попадение след асистенция на Луис Муриел.

Колумбиецът също съумя да впише името си измежду голмайсторите, откакто четвърт час след подновяването на играта беше прецизен от дузпа.

В оставащите 20 минути Удинезе показва неотстъпчивост и се добра до точката. Изоставането понижи Деулофеу, а частичният поврат донесе Нико Перес.

С точката Аталанта се изкачи до върха в класирането с 21 точки, до момента в който Удинезе е трети с 20.
 Торино и Емполи приключиха наедно 1:1