Отборите на Тунис и Ангола откриха мачовете в група Е

...

Тунис и Ангола стартираха с реми, устройващо Мали

Отборите на Тунис и Ангола откриха мачовете в група Е за Купата на Африканските народи с тъждество – 1:1, в мача посред им. Тунизийците откриха резултата в 34-ата минута, откакто малко по-рано Пайсо от Ангола смъкна конкурент в наказателното поле, с цел да може Юсем Мсакни да осъществя попадение за домакините в срещата.

В 73-ата минута обаче Джалма Кампос изравни резултата в Суец, откакто наказа неточност на Фарук Бен Мустафа и направи резултата – 1:1.

До края на мача Тунис имаше на дваж късмет да прибере трите точки, само че пропуски за селекцията направиха Уахби Хазри и Юсеф Мсакни. В късния мач от деня Мавритания се изправя против Мали. В идващите си мачове Тунис ще се срещне с Мали, до момента в който Ангола ще играе против Мавритания.