Отборите на ЦСКА, Левски София, Марица и ЦПВК се класираха

...

ЦСКА - ЦПВК и Марица – Левски са полуфиналите за момичета U18

Отборите на ЦСКА, Левски София, Марица и ЦПВК се класираха за финалната четворка в Държавното състезание по волейбол за  момичета под 18 години, което се организира в столичната зала „ Васил Симов “.

Четирите отбора заеха първите две места в своите групи и по правилник не престават на полуфинали.

В група А, в първия мач от програмата, волейболистките на Левски София победиха Локомотив 1929 (София) с 3:0. Така „ сините “ приключиха с два триумфа,  една загуби 6 точкиа, като заеха втора позиция в групата.

Представителките на Локомотив завършват на трето място с една победа, две загуби и 2 точки. Те ще играят за пето място в крайното класиране.

В другия мач от деня ЦСКА се наложи безпроблемно над Хебър (Пазарджик) с 3:0. Така „ алените “ завоюваха група А с три чисти победи и 9 точки.

Четвърти остана съставът на Хебър без триумф. Тимът от Пазарджик ще играе за седмото място в крайното нареждане.

В група Б имаше два директни дуела за върха и третото място.

В първия мач от програмата волейболистките на Славия надиграха Казанлък с 3:1 гейма. С това те приключиха на трета позиция в групата и ще играят с Локомотив за пето място в крайното нареждане.

Отборът на Казанлък остана четвърти и ще излезе против Хебър за седмото място в крайното класиране.

Вторият мач от програмата бе пряк спор за върха в групата, като бе доста оспорван. Волейболистките на Марица се постановиха след петгеймова борба над ЦПВК с 3:2 гейма. Пловдивчанки изоставаха с 1:2 гейма, само че направиха цялостен поврат до крайния триумф.

Така маричанки приключиха като отличник в групата, а полицейският клуб завърши на второ място.

На 23 май са двата полуфинала и срещите за систематизиране на местата от пето до осмо в крайното класиране.