Отборите на ЦСКА и Балкан Ботевград играят при резултат 49:54 в

...

НА ЖИВО: ЦСКА - Балкан 49:54, трета четвърт

Отборите на ЦСКА и Балкан Ботевград играят при резултат 49:54  в трета среща от полуфиналната серия в Националната баскетболна лига.

В първата четвърт ботевградчани направляваха нещата, а в последните секунди Христо Захариев вкара фамозна тройка зад централната линия, с цел да даде преднина от шест точки на гостуващия отбор - 27:21.

" Армейците " направиха по-добра втора част и даже съумяха да извърнат резултата за малко. В края на десетте минути обаче Балкан въпреки всичко стигна до минимална преднина - 41:40.

ПЪРВА ЧЕТВЪРТ (21:27):

Ботевградчани поведоха в срещата със седем бързи точки на Адел. Брендън Йънг обаче отговори и записа четири точки на сметката си, а " армейците " съумяха да изравнят до 9:9. Балкан още един път взе водачеството към пет минути преди края на първата част. Неуспешно нахлуване на ЦСКА пък даде късмет на Христо Захариев да повиши преднината на ботевградчани на четири точки - 15:11.

ЦСКА съумя да стигне до тъждество 15:15, само че по-късно Денг Адел още веднъж изведе гостите напред. Адел стартира стремително с 12 точки и една битка в границите на първите седем минути от дуела, а Балкан поведе с 20:15. Невероятно осъществяване на Христо Захариев усили преднината на Балкан на шест точки - 27:21. Той вкара тройка зад централната линия със сирената.

ВТОРА ЧЕТВЪРТ (19:14):

Брендън Йънг бързо се трансформира в най-резултатния баскетболист на ЦСКА. Той записа 8 точки и 2 асистенции, а " армейците " понижиха изоставането си на три точки - 26:29. Пол Джаксън опита тройка, само че топката не попадна в коша. Йънг позволи няколко нетипични неточности, а нещата в нападението на Балкан се получаваха и ботевградчани поведеха с 33:26.

ЦСКА влезе в доста добра серия, а сполучливо нахлуване на Таменанг Чо докара до тъждество - 35:35. След това Денг Адел сбърка, а пък от другата страна Сотиров опита тройка, само че не съумя да я вкара. Така равенството остана две минути преди края на втората четвърт. " Армейците " взеха водачеството след нови две точки на Чо - 38:37. Мартин Сотиров извърши нарушаване с една секунда оставаща на часовника. Пол Джаксън вкара единствено един от наказателните удари, което бе задоволително Балкан да завърши първото полувреме с преднина от 41:40.

ТРЕТА ЧЕТВЪРТ:

Отборът на Балкан натисна газта след паузата и в откривашите минути от второто полувреме нанесе серия от 2:10 в своя изгода, посредством която дръпна в резултата с най-голямата си преднина до този миг - девет точки при 42:51. Продължиха грешките в офанзива на " армейците ", а Балкан продължи да води с 54:46. Таменанг Чо понижи изоставането на 49:54 след два тъкмо изпълнени наказателни удара, по-късно той блесна и в отбранителен ллан.