Отборите на ЦСКА 1948 и Монтана играят при резултат 1:1

...

ЦСКА 1948 с нова издънка, Феро получи червен картон и спря червените

Отборите на ЦСКА 1948 и Монтана играят при резултат 1:1 на Националния стадион " Васил Левкси ". Резултатът откри Андон Гущеров от дузпа в 62-ата минута. Срещата е измежду най-интересните от Втора лига и е с начален час 18:00. До момента нито " алените ", нито " сините " познават загубата от началото на сезона във втория ешелон.

Преди началото на мача двамата старши треньори Валентин Илиев и Ферарио Спасов се прегърнаха сърдечно и си пожелаха взаимно триумф. Както е известно, Феро бе ментор на Вальо през 2004 година година, когато водеше ЦСКА. В минутите преди първия съдийски сигнал в формалната ложа седна притежателят на Локомотив (Пловдив) Христо Крушарски.
 ЦСКА 1948 - Монтана @@@

В седмата минута Димитър Илиев от гостите стреля от към 20 метра, само че вратарят Диян Вълков улови без проблеми.

В 18-ата минута Тони Тасев можеше да открие резултата в интерес на Монтана, само че от отлична позиция стреля настрана от задачата.

В 38-ата минута Томислав Павлов сътвори първата заплаха за ЦСКА 1948. Техничният футболист стреля мощно от далечна отдалеченост, само че топката мина около вратата.

След почивката скучната игра продължи да господства, с цел да се стигне до 60-ата минута. Петко Петков се откъсна пред вратата на Монтана, засуети се, след което обаче бе фаулиран от стража Василев. Съдията Георги Димитров закономерно уточни бялата точка и Андон Гущеров направи 1:0 без да срещне компликации.

В 80-ата минута пристигна време и за гостите да се зарадват. Показна акция с доста подавания матира футболистите на Вальо Илиев и резервата Атанас Илиев засече с глава в мрежата пас отляво на друга запаса - Владислав Мисяк.

След изравняването темпото още веднъж спадна. Към края на мача се стигна до червени картони. Първо Васил Попов получи втори жълт картон, а след него същата орис имаше резервата на " алените " Кристиян Михайлов. В първата обстановка " изгоря " и наставникът Ферарио Спасов. Опитният познавач изиска картон за играча на домакините, който спъна Попов, откакто бе арестуван за фланелката. Бурната рекация на Феро му донесе червен картон.

ЦСКА 1948 - Монтана 1:1

1:0 Гущеров (61 - дузпа)