Отборите на Тотнъм и Олимпиакос играят при резултат 0:2 в

...

НА ЖИВО: Тотнъм - Олимпиакос, гостите с двоен аванс

Отборите на Тотнъм и Олимпиакос играят при резултат 0:2 в мач от група В на Шампионска лига. Попадението падна в 6-ата минута и бе дело на Юсеф Ел Араби, а в 19-ата Рубен Семедо удвои задатъка на гърците.

Предният конфликт сред двата тима приключи 2:2, само че в този момент "шпорите " би трябвало да търсят наложителна победа довечера, в случай че желаят да продължат напред към елиминационната фаза, тъй като в последния кръг ги чака тежко посещение на Байерн Мюнхен.

Интересното е, че в повторният дебют в ШЛ на новият ментор на Тотнъм - Жозе Моуриньо, съдийската бригада ще бъде българска.

Родният арбитър Георги Кабаков получи следващ влиятелен наряд и ще свири дуелът сред "шпорите " и гърците. Помощници на Кабаков ще бъдат страничните съдии Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а четвърти арбитър ще бъде Никола Попов.

Това е вторият мач в ШЛ с присъединяване на отбор, воден от Моуриньо, който ще бъде управителен от родния рефер. Преди по-малко от година Кабаков направи дебюта си като арбитър в шампионата, като свиреше срещата Валенсия – Манчестър Юнайтед. Тогава Юнайтед и Моуриньо изгубиха с 1:2 от испанския клуб.

Срещата стартира стремително за гостите, които стъписаха "шпорите " още в 6-ата минута. Юсеф Ел Араби изведе своя тим напред в резултата, откакто овладя топката след рикошет и насочи невисок удар от границата на наказателното поле, който попадна в долния ляв ъгъл на Пауло Гасанига, който не съумя да предотврати попадението.

В 13-ата минута Хьон-Мин Сон си освободи пространство към точката на дузпата и засече топката от свободния удар. Точният му изстрел с глава обаче не приключи във вътрешната страна на дясната греда, тъй като Жозе Са направи положително избавяне и осуети опита му.

В 19-ата Рубен Семедо направи задатъка на гърците още по-изразителен, откакто получи убийствено подаване, което го изведе самичък против вратаря, и невъзмутимо прати топката в мрежата на Гасанига.

Развитието в останалите срещи от вечерта можете да следите ТУК!

Съставите на двата тима:

Тотнъм: Пауло Гасанига, Серж Орие, Тоби Алдервейрелд, Дейвинсън Санчес, Дани Роуз, Ерик Дайър, Хари Уинкс, Лукас Моура, Деле Али, Хюн Мин Сон, Хари Кейн (к)

Наставник: Жозе Моуриньо

Олимпиакос: Жосе Са, Константинос Цимикас, Ясин Мериа, Рубен Семедо, Омар Елабделауи (к), Андреас Бушалакис, Гилерме, Меди Камара, Йоргос Мазурас, Юсеф Ел Араби, Даниел Поденс

Наставник: Педро Мартинс