Отборите на Спартак Варна и Миньор Перник играят при резултат

...

НА ЖИВО: Спартак Варна - Миньор Перник 1:0 до почивката

Отборите на Спартак Варна и Миньор Перник играят при резултат 1:0 в любопитен конфликт от 33-ия кръг на родната Втора лига. Георги Чукалов откри в 19-ата минута. Срещата на стадион „ Спартак “ може да я наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

При победа през днешния ден варненци ще се изравнят с водача Септември София. „ Миньорите “ пък не престават битката си за непосредствено класиране в efbet Лига, като досега отборът на Христо Янев заема седмата позиция с 51 точки, с осем по-малко от днешния си противник, който е трети.

/ /

Срещата започва в умерено движение с лек превес във владението на топката за домакините.

Първият удар към една от двете порти пристигна в 12-ата минута, когато Виктор Митев стреля непосредствено от директен свободен удар от сериозна отдалеченост, само че Никола Виденов плонжира в левия си ъгъл и улови топката.

Три минути по-късно Веселин Любомиров също шутира от солидна отдалеченост, само че топката мина на сантиметри над напречната греда на Виденов.

В 18-ата минута домакините още веднъж имаха превъзходен късмет да открият резултата. Даниел Начев беше изпреварен от вратаря Виденов в наказателното поле, който мазета топката, само че играчите на Миньор не съумяха да изчистят и тя попадна в Митев, който стреля пред дъгата на наказателното поле, само че стражът на перничани улови.

Само минута по-късно обаче „ соколите “ поведоха в резултата. Георги Бабалиев направи превъзходен пробив отляво, като отстрани двама играчи на Миньор в лицето на Емил Ценов и капитана Андреас Васев, след което влезе в наказателното поле и шутира мощно, само че Виденов блокира. Начев стигна до топката, а по-късно се получи карамбол и тя попадна на пътя на Георги Чукалов на границата на вратарското поле, който с удар по тревата означи за 1:0.