Отборите на Спартак Варна и Хебър играят при резултат 0:1

...

НА ЖИВО: Спартак Вн – Хебър 0:1, отличнен старт за гостите след почивката

Отборите на Спартак Варна и Хебър играят при резултат 0:1 в първи мач от 5-ия кръг в efbet Лига. Хамдиев откри за Хебър в 49-ата минута. Мачът сред новаците в елита започва в 18:30 часа и ще бъде излъчен директно по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от мача минута по минуата.

Мачът във Варна стартира с лек териториален превес за Спартак, чийто отбор се опита да наложи домашен напън. Още в 6-ата минута Божидар Васев стигна до удар към вратата на гостите от Пазарджик, само че изстрелът му от дребен ъгъл не попадна в задачата. Няколко минути по-късно Мартин Тошев също опитва шанса си с удар от отдалеченост, който обаче не затрудни стража на Хебър Петър Дебърлиев.

Футболистите на Хебър дадоха отговор уместно с две доста чисти положения единствено в границите на две минути. Първо Цветелин Тонев можеше да порази задачата от няколко метра, само че в последния миг топката му бе избита от крайници в корнер. След осъществяването на ъгловия удар, Секейра имаше опция да обстрелва вратата на Спартак, само че мощният му шут мина над вратата.

Последваха нови две благоприятни условия за Хебър. При първата Емануил Манев проби доста добре, настройки топката на десния си крайник и насочи същински снаряд към вратата на Спартак, само че вратарят на домакините внимаваше и мазета с една ръка в ъглов удар. Малко по-късно Пламен Крумов също имаше опция да стреля от комфортна позиция, само че топката не заплаши стража на Спартак.

Първата част приключи с превъзходство на Спартак Варна, което докара до няколко положителни обстановки пред ватата на гостите от Пазарджик. И в трите случая обаче, топката не откри задачата зад Дебърлиев. Първо Божидар Васев опитва шанса си от отдалеченост по диагонала, а малко по-късно Мартин Тошев стреля с глава от няколко метра, само че също неопределено. Последният късмет за гол пропусна Георги Бабалиев, който насочи много неакуратен удар от близо 22 метра.

LIVE СПАРТАК Външно наблюдение – ХЕБЪР 0:1

0:1 Хамдиев 49'