Отборите на Славия и турския ТЕД Анкара ще играят на

...

Славия и ТЕД Анкара ще спорят за златото на турнира за Купа Ваня Войнова

Отборите на Славия и турския ТЕД Анкара ще играят на финала в шампионата за 13-годишни баскетболистки за Купа " Ваня Войнова ". Надпреварата в зала " Триадица " се провежда за четвърта поредна година от " София - европейска столица на спорта " и БК Славия.

Тази заран " белите " надиграха с 46:30 състава на МБУ Воронеж (Русия) и с две победи си осигуриха място в мача за златото. Домакините имаха цялостно предимство в първите близо 20 минути от дуела, като на почивката водеха с 27:9. В третата част Славия загуби централизация и разреши при започване на второто полувреме рускините да наваксат част от изоставането си.

Силен край на дуела обаче донесе втора победа за " белите " и обезпечено място във финала. Същото сториха и туркините, наложили се през днешния ден над Гомел (Беларус) с 46:43. За бронза ще спорят тимовете МБУ Воронеж и Гомел.