Отборите на Славия и България U21 направиха истинско шоу на

...

Голово шоу между Славия и младежките национали на България

Отборите на Славия и България U21 направиха същинско шоу на стадион " Славия ". Двата отбора приключиха при резултат 3:3 в контролна среща. Попаденията за младите " лъвове " осъществиха Светослав Ковачев (25), Здравко Димитров (37) и Доминик Янков (40). За " белите " се разписаха Дарко Тасевски (26), Янис Карабельов (69) и Николай Дюлгеров (71).
 България (U21) - Славия @@@
Проверката стартира в относително постепенно движение и без съществени голови положения. В 25-ата минута Светослав Ковачев направи приказен пробив, който приключи с прелестен завършващ удар в мрежата на " белите ".

Секунди по-късно обаче Дарко Тасевски изравни резултата, откакто се възползва от положително центриране в наказателното поле.

В 37-ата минута младите " лъвове " стигнаха до втори гол. Атакуващият футболист на Левски Здравко Димитров бе изведен очи в очи с Георги Петков, а геният трансферира извънредно майсторски именития пазач.

Три минути по-късно и Доминик Янков се възползва от груба неточност в " бялата " отбрана и юношата на Лудогорец не пропусна да запише името си измежду голмайсторите с мощен шут в близкия ъгъл.

В 50-ата минута Славчо Шоколаров опита да изненада стража на България, само че опитът му бе прекомерно слаб.

В 69-ата минута Янис Карабельов понижи резултата с бомбен шут от отдалеченост. Секунди по-късно Цветелин Чунчуков можеше да изравни, само че нападателят стреля мощно, само че високо над вратата.
Две минути по-късно Николай Дюлгеров разстреля младите " лъвове " с брилянтен удар от 25 метра.
До края на срещата " белите " продължиха да са по-активни, само че футболистите на Златомир Загорчич не съумяха да стигнат до цялостния поврат.

СЛАВИЯ - БЪЛГАРИЯ (U21) 3:3