Отборите на Шефилд Юнайтед и Манчестър Юнайтед фиксираха зрелищно равенство

...

Шефилд Юнайтед и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят в мач с шест гола

Отборите на Шефилд Юнайтед и Манчестър Юнайтед фиксираха зрелищно тъждество 3:3 в дуел от 13-и кръг на Премиършип, който се игра на стадион “Брамал Лейн ”. Домакините имаха преднина от два гола, пропиляха я и в последна сметка стигнаха до равния с попадение в последната минута.

“Остриетата ” поведоха с гол на Джон Флек в 19-ата минута, а при започване на второто полувреме Лис Мусе удвои преднината на домакините. Манчестър Юнайтед обаче съумя да вкара три гола в границите на 7 минути. Брендън Уилямс върна един гол в 72-ата, резервата Мейсън Грийнууд в 77-ата и Маркъс Рашфорд 120 секунди по-късно. Шефилд Юнайтед се избави от провалянето с гол на Оливър Макбърни в последните секунди от постоянното време. Голът на Макбърни бе тестван от системата за видеонаблюдение, която сподели, че всичко е в реда на нещата и футболистът не е играл с ръка. Домакините не заслужаваха проваляне в този мач и в последната минута справедливостта бе възобновена. Шефилд Юнайтед е на шесто място в класирането с 18 точки, а Манчестър Юнайтед на девето със 17 пункта. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg