Отборите на Шалке 04 и Фортуна Дюселдорф си спретнаха зрелищно

...

Шалке и Фортуна си спретнаха голов трилър

Отборите на Шалке 04 и Фортуна Дюселдорф си спретнаха зрелищно тъждество от 3:3 в дуел от 11-ия кръг на 1-ва Бундеслига. Даниел Калигури откри в 33-ата минута, а в 60-ата Роувен Хенингс възвърне равенството.

В последните 20 минути от срещата паднаха останалите 4 попадения. В 67-ата Озан Кабака още веднъж изведе Шалке в резултата. Пет минути по-късно още веднъж Хенингс направи 2:2. В 79-ата Суат Сердар направи 3:2, само че след нов гол на Хенингс, който оформи своя хеттрик, резултатът се оформи на 3:3.

В останалите дуели от 1-ва Бундеслига, които започнаха в 16:30 (българско време), Ред Бул Лайпциг като посетител на Херта Берлин с 4-2, Унион Берлин завоюва визитата си на Майнц 05 с 3:2, а Аугсбург затвърди превъзходството на гостуващите тимове в Бундеслигата тази събота, побеждавайки с 1:0 при гостуването си на Падерборн.
Източник: fakti.bg