Отборите на Севиля, Сарагоса и Осасуна се класираха за 1/8-финалите

...

"Севиля" и "Сарагоса" продължат напред за Купата на краля

Отборите на " Севиля ", " Сарагоса " и " Осасуна " се класираха за 1/8-финалите в шампионата за Купата на краля.

" Осасуна " се отърва на косъм, само че трябваше да играе продължения против " Рекреативо " Уелва.

Третодивизионният отбор поведе с 2:0 през първото полувреме след гол на Хорхе Морсийо в 13-ата и автогол на Факундо Ронкаля в 45-ата минута. През втората част " Осасуна " изравни с помощта на Дарко Брашанац в 76-ата и Есекиел Авийя в 83-ата минута. В продълженията гостите стигнаха до триумфа след прецизен удар на Иниго Перес в 111-ата минута.

В друга среща от този стадий на елиминациите, " Сарагоса " отстрани елитния " Майорка " за едно полувреме. След слаба първа част, втората стартира чудесно за домакините и в 48-ата Алехандро Бланко откри резултата за 1:0 след асистенция на Шинджи Кагава. Шест минути по-късно Хави Пуадо повиши на 2:0 след пас на Линарес, който пък се записа измежду голмайсторите с попадение в 75-ата минута. Фебас вкара почетното попадение за гостите пет минути преди края.

" Севиля " също не срещна компликации при семейството си на " Леванте ". Играчите на Хулен Лопетеги откриха резултата в 13-ата минута след гол на Фернандо, само че гостите върнаха интригата в 31-ата минута, когато прецизен бе Оскар Дуарте.

В 46-ата минута Лукас Окампос повиши на 2:1, а в 78-ата минута Оливер Торес реши изхода от конфликта за крайното 3:1.

В сряда 1/16-финалите за Купата на краля не престават с четири мача в каналите на bTV Media Group.

" Елче " - " Атлетик " Билбао e от 20 ч. по RING. По същото време, само че по bTV Action " Барселона " гостува на " Ибиса ".

В 22 ч. на Voyo.bg е срещата " Реал Сосиедад " - " Еспаньол ", а по bTV Action " Унионистас де Саламанка " приема " Реал " Мадрид.
Източник: btvnovinite.bg