Отборите на Селта (Виго) и Еспаньол направиха 1:1 в среща

...

Реми във Виго при дебюта на ВАР

Отборите на Селта (Виго) и Еспаньол направиха 1:1 в среща от първия кръг на Ла Лига, играна при температура от 32 градуса (в началото на двубоя). Мачът ще се запомни с формалния дебют на системата ВАР, откакто във вчерашните две срещи тя не беше употребена. Марио Ермосо (45) и Давид Лопес (50-автогол) осъществиха на “Балаидос”. Двубоят беше дебютен за новите треньори на двата отбора - Антонио Мохамед и Руби. В деветата минута Диего Лопес се намеси след отдалечен удар на Уго Майо. В 11-ата Яго Аспас проби добре и центрира, само че Марио Ермосо работи непоколебимо във въздуха. В 16-ата за първи път съдията прибегна до ВАР, с цел да се увери, че Ермосо работи разрешено против Аспас. В 37-ата Густаво Кабрал стреля с глава над гредата. В 44-ата Борха Иглесиас се изправи очи в очи с вратаря Серхио Алварес. Секунди преди финала на полувремето след изпълнен корнер Ермосо овладя на гърди и означи с крайник, като стражът докосна топката, само че не съумя да предотврати гола. В първите минути след почивката галиският отбор изравни. В 50-ата Жуниор Алонсо центрира отляво, Давид Лопес и Аспас се сбориха за топката, бранителят игра с нея, тя отиде към далечната греда, рикошира в нея и мина голлинията. В 64-ата Максимилиано Гомес прати топката в мрежата, само че при очевидна засада. Попадението вярно не беше зачетено. Примера дивисион 1 кръг, събота 18 август  Селта 1:1краен резулат  Еспаньол