Отборите на Саутхемптън и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 1:1 в

...

Саутхемптън удържа Юнайтед на „Сейнт Мерис“

Отборите на Саутхемптън и Манчестър Юнайтед приключиха наедно 1:1 в първа среща от четвъртия кръг в британската Висша лига.

Домакините започнаха дуела с рисков удар на Софиан Буфал, само че малко по-късно „ алените дяволи “ откриха резултата. Точен за трети път през акцията бе пристигналият от Суонзи Даниел Джеймс, чийто мощен шут в горния ляв ъгъл не остави шансове на Ангъс Гън. Възпитаниците на Оле Гунар Солскяр диктуваха събитията на терена и не разрешиха на „ светците “ да застрашат съществено Давид Де Хеа. В края на първата част играчите на Ралф Хазенхютъл владееха повече топката, само че не сътвориха рискови обстановки пред гостуващата врата.

През втората част Саутхемптън започва по-добре и изравни след към час игра, когато центриране на Кевин Дансо бе засечено с глава от Яник Вестергаард за 1:1. Играта бе равностойна, само че четвърт час преди края на постоянното време Дансо бе изпъден за втори жълт картон след жестоко влизане в краката на Скот Мактоминей. До края на терена имаше единствено един тим, само че Юнайтед по този начин и не съумяха да стигнат до триумфа макар ударите на Маркъс Рашфорд, Ашли Йънг и Джеси Лингард.

Така „ алените дяволи “ са към този момент без победа в трети пореден дуел от Премиършип след равенството с Уулвърхемптън и загубата от Кристъл Палас. За „ светците “ това бе втори следващ мач без загуба след триумфа при гостуването на Брайтън. В идващия кръг Саутхемптън гостува на новака Шефилд Юнайтед, до момента в който манчестърци одобряват вкъщи Лестър. /БГНЕС
Източник: dnesplus.bg