Отборите на Саутхамптън и Брайтън не излъчиха победител в срещата

...

Брайтън върна два гола на Саутхамптън в драма на Сейнт Мери

Отборите на Саутхамптън и Брайтън не излъчиха победител в срещата между тях от 5-ия кръг на Премиър лийг. Двубоят на " Сейнт Мери " завърши при резултат 2:2. Домакините поведоха с два гола посредством Пиер-Емил Хьойберг (35) и Дани Ингс (65) от дузпа, само че гостите съумяха да се доберат трагично до равенството с попадения на Шейн Дъфи (67) и Глен Мъри (91) също от дузпа.

" Светците " поведоха в 35-ата минута с доста хубав гол на Пиер-Емил Хьойберг. Датчанинът овладя пред наказателното поле и с доста акуратен шут насочи топката неспасяемо в далечния ъгъл на вратата.

В 53-ата минута Дани Ингс напредна на скорост и бе спънат за дузпа. Нападателят самичък се нае с отговорността да извърши 11-метровия удар и не сгреши за 2:0.

Брайтън обаче бързо върна интригата. В 67-ата минута при едно центриране от фаул Шейн Дъфи с глава понижи на 2:1.

В края гостите проведоха взлом, който даде резултат. В 90-ата минута при центриране от корнер Джеймс Уорд-Праус изблъска неприятелски състезател и съдията уточни бялата точка. Глен Мъри пък осъществя наказателния удар и донесе точката на своя отбор.

Така двата отбора остават залепени един зад различен в класирането на 13-ата и 14-ата позиция с по 5 точки в актива си.

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА

КЛАСИРАНЕ
Премиър лийг 5 кръг, понеделник 17 септември  Саутхамптън 2:2краен резулат  Брайтън