Отборите на Румъния и Северна Ирландия не успяха да се

...

Румъния изпусна победата срещу десетима от Северна Ирландия

Отборите на Румъния и Северна Ирландия не съумяха да се победят на “Национал Арена” в Букурещ, завършвайки наедно 1:1 в първия си мач от група 1 на дивизия “Б”. Защитникът на Лудогорец Драгош Григоре остана запаса през целия дуел.

Северните ни съседи откриха резултата в 25-ата минута след заучено осъществяване на фаул, което докара до гол на Георге Пушкаш. Останаха обаче подозрения за засада на нападателя. В 39-ата минута балканците бяха подкрепени от Джош Магенис, който беше изпъден поради втори жълт картон. Вместо да се възползват от числения и игровия си превес през втората част, те получиха изравнителен гол в 86-ата минута, когато вратарят Бейли Пийкок-Фарел центрира от фаул от центъра на терена, Кайл Лафърти прати топката с глава към Гавин Уайт, който пък я насочи в противниковата врата за крайното 1:1.
It’s all over in Bucharest. Gavin Whyte’s later header secures a point in Ian Baraclough’s first game in charge
— Northern Ireland (@NorthernIreland) В понеделник Румъния гостува на Австрия, а Северна Ирландия е хазаин на Норвегия.