Отборите на Ростов и Рубин не успяха да се победят

...

Ростов и Рубин не се победиха пред 40 000

Отборите на Ростов и Рубин не съумяха да се победят и приключиха 1:1 в дуел от шестия кръг на съветската Премиер лига, който се изигра пред близо 40 000 фенове. Домакините от Ростов първи стигнаха до гол като откриха резултата в 37-ата минута. До попадението се стигна, откакто бранителят на Рубин Руслан Камболов игра с ръка, а дузпата осъществя Алексей Йонов. След почивката гостите от Казан се разиграха и съумяха да върнат равенството малко след почивката. В 50-ата минута Екор Сорокин съумя да се разпише с глава след осъществяване на ъглов удар. В останалото време до края двата отбора се пробваха да стигнат до успеха, само че нови попадения нямаше. С това тъждество Ростов се изравни със Спартак на второто място, като и двата отбора имат по 13 точки. Рубин пък се изкачи на шестото място със 7, колкото има и Краснодар. Премиер Лига 6 кръг, петък 31 август  ФК Ростов 1:1краен резулат  Рубин