Отборите на Рейнджърс и Порто тръгнаха с победи в група

...

Рейнджърс и Порто тръгнаха с победи

Отборите на Рейнджърс и Порто потеглиха с победи в група G на Лига Европа. Шотландският гранд победи Фейенорд с 1:0 вкъщи, а португалците се постановиха с 2:1 също като хазаин над швейцарския Йънг Бойс, като и трите попадения паднаха през първата част.
Успехът на Рейнджърс донесе юношата на Ливърпул Шей Оджо в 23-та минута. Преди това шотландците пропуснаха дузпа, откакто Джеймс Таверние нацели страничната греда. Все отново шотландците стигнаха до попадение малко по-късно, когато Оджо с удар от над 20 метра откри резултата. През втората част темпото спадна и в последна сметка резултатът се резервира. Двубоят ще се запомни с почитането на паметта на някогашния капитан на Рейнджърс Фернандо Риксен, който си отиде след дълга борба с неизлечима болест. В другия мач от групата паднаха повече голове. Порто откри на " Драгао " посредством Тикиньо Соареш още в седмата минута. Гостите от Швейцария стигнаха до равнене в 15-ата, когато получиха право да изпълнят дузпа и Жан-Пиер Нсаме не сгреши. В 29-ата минута Тикиньо вкара и второто си попадение в мача, с което оформи крайния резултат. Лига на нациите кръг, четвъртък 19 септември  Рейнджърс 1:0краен резулат  Фейенорд