Отборите на Реймс и Бордо завършиха наравно 1:1 на Огюст

...

С късен гол Реймс спаси непобедимата си серия срещу Бордо

Отборите на Реймс и Бордо приключиха наедно 1:1 на " Огюст Делон " в дуел от 15-ия кръг на Лига 1.

Домакините бяха по-опасният тим през целия мач, само че все пак бяха доста покрай това да претърпят проваляне. От друга страна, жирондинците демонстрираха по-голяма успеваемост и стигнаха до гол с единствения си прецизен изстрел в мача. Основната заслуга за това е на Джош Мажа, който се разписа с пета в 27-ата минута.

В 72-ата ситуацията за Реймс в допълнение се стъжни, откакто Жак-Алексис Ромао получи втори жълт и надлежно червен картон поради грубото си влизане в краката на появилия се като запаса Юсуф Сабали. Все отново отборът стигна до изравнително попадение в добавеното време, когато Булай Диа засече центриране на Хюн-Жун Сук. Така “червено-белите” запазиха серията си от мачове без загуба против този противник, като те към този момент са 11 на брой.
Late equalizer for Reims... #SDRFCGB pic.twitter.com/hDaBgVOEqo
— Girondins English (@girondins_en) November 30, 2019 В различен мач от кръга Ним направи реми 1:1 при семейството си на Метц. Резултатът откри Хабиб Диало в 30-ата минута за гостите, а другият гол в мача беше дело на Рено Рипар. Лига 1 15 кръг, събота 30 ноември  Реймс 1:1краен резулат  Бордо