Отборите на Реал Сосиедад и Жирона направиха равенство 2:2 в

...

Домакинска издънка срещу Жирона отдалечи Реал Сосиедад от третото мято в Ла Лига

Отборите на Реал Сосиедад и Жирона направиха тъждество 2:2 в среща от 34-ия кръг на испанската Ла Лига.

Домакините започнаха по отличен метод, откакто Микел Оярсабал откри резултата още в 5-та минута от дузпа. Ветеранът Давид Силва повиши на 2:0, само че още до почивката гостите се добраха до тъждество след точните интервенции на Ян Коуто и Кристиан Стуани. В края на второто полувреме Ориол Ромеу остави каталунците в понижен състав, само че все пак Сосиедад не съумя да се възползва от численото си предимство на терена и мачът приключи при еднакъв резултат.

В класирането Реал остава четвърти с 62 точки, на осем пред петия Виляреал, който посреща Атлетик Билбао по-късно довечера, до момента в който Жирона пропусна да се приближи до шестия Бетис, като е на четири пункта от отбора на Мануел Пелегрини, който занапред ще играе своя дуел.

В идващия кръг Жирона приема Виляреал, до момента в който Реал Сосиедад гостува на водача в класирането Барселона.