Отборите на Пирин Благоевград и Литекс играят при резултат 0:0

...

НА ЖИВО: Пирин Благоевград - Литекс, две греди за орлетата

Отборите на Пирин Благоевград и Литекс играят при резултат 0:0 в среща от 12-ия кръг на родната Втора лига. Двубоят можете да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата PLAY DIEMA XTRA .

„ Орлетата “ са трети в подреждането с 22 точки, като изостават на три от втория Локомотив София, само че са и с мач повече. Ловчанлии пък вървят 9-и с 14 пункта.

Първата по-добра опция пристигна в шестата минута, когато топката бе центрирана отдясно в наказателното поле на Пирин, където Олег Димитров засече на близката греда, само че едва и Петър Петров улови.

Минута по-късно Антон Карачанаков падна в наказателното поле на гостите след конфликт с Мартин Сандов и изиска дузпа, само че основният арбитър подмина обстановката.

В 8-ата минута Пирин сътвори първата си заплаха пред вратата на Литекс. Спас Георгиев центрира отдясно в наказателното поле, където Преслав Йорданов стреля с глава, само че около вратата на Илия Шаламанов.

В идващите минути играта се развиваше на мудни обороти, като обстановките липсваха.

В 23-ата минута Йорданов засече с глава центриране от ъглов удар, само че неопределено около вратата на Литекс. В ответната офанзива Адриан Гергинов изведе Стефан Неделчев на скорост към наказателното поле на Пирин. Нападателят обаче се засуети и Николай Бодуров съумя да го блокира. Топката стигна до Димитров, който стреля, топката обаче рикошира в състезател на домакините и стана лесна за вратаря Петров.

Шест минути по-късно домакините удариха греда. Антон Карачанаков центрира от корнер, а на далечната греда Николай Бодуров надскочи Иван Иванов и стреля с глава, само че топката се отби от напречната греда на Шаламанов и излезе в навън.

Три минути пред края на полувремето беше осъществена насилствена смяна в състава на домакините. С травма напусна Стилиян Николов, който беше сменен от Архан Исуф.

В добавеното време на първата част домакините можеха да излязат напред в резултата. Топката стигна до Красимир Станоев в наказателното поле, който стреля. Кълбото обаче се отби от капитана на Литекс Пламен Николов и замалко не попадна във вратата на Шаламанов, като мина на сантиметри от гредата.

В минутите през втората част липсваха обстановките пред двете порти, като играта постоянно беше накъсвана поради нарушавания.

В 67-ата минута Иван Митрев стреля от директен свободен удар пред наказателното поле на Пирин, само че прати топката право в ръцете на Петров.

Двадесет минути преди края на постоянното време Карачанаков засече с глава центриране на далечната греда отдясно, само че прати топката над вратата на Шаламанов.

Четвърт час преди края на дуела домакините пропуснаха шанса да стигнат до успеха. Резервата Джордж Оукли бе открит на границата на дребното наказателно поле и шутира мощно, само че над вратата на гостите.

В 81-ата минута „ орлетата “ удариха и втора греда. След центриране от корнер още веднъж Бодуров се справис Иван Иванов в наказателното поле и стреля с глава, само че топката се отби от десния непряк дирек на вратаря Шаламанов.

LIVE ПИРИН БЛАГОЕВГРАД – ЛИТЕКС 0:0

Стартови сформира на двата тима:

ПИРИН БЛАГОЕВГРАД: 99. Петър Петров – 5. Николай Бодуров (к), 38. Александър Дюлгеров, 3. Александър Бастунов, 14. Стилиян Николов, 11. Станислав Манолев, 17. Спас Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 44. Конър Хендерсън, 31. Красимир Станоев, 18. Преслав Йорданов

Старши треньор: Уорън Фийни

ЛИТЕКС: 24. Илия Шаламанов-Тренков – 77. Мартин Сандов, 15. Християн Петров, 4. Адриан Гиргинов, 22. Пламен Николов (к), 16. Иван Иванов, 5. Йоан Бауренски, 34. Олег Димитров, 23. Иван Митрев, 12. Добромир Бонев, 14. Стефан Неделчев

Старши треньор: Живко Желев

Главен арбитър: Васил Минев, град София

Стадион: „ Христо Ботев “, град Благоевград
.native-ad-suggested-news { position: relative; margin-bottom: 40px; width: 100%; padding: 20px 0; border-top: 1px solid #e7e7e7; border-bottom: 1px solid #e7e7e7; }.native-ad-suggested-news h2,.native-ad-suggested-news h2 a { font-weight: normal; margin-bottom: 10px; font-family: `Roboto Slab`,serif; color: #000!important; }.native-ad-suggested-news h2 { margin-bottom: 10px; }.native-ad-suggested-news.img-responsive { width: 100%; }.native-ad-suggested-news.img-wrapper { overflow: hidden; }.native-ad-suggested-news.native-ad { display: block; width: auto; height: 18px; background: #ffffff; float: left; bottom: 0; }.native-ad-suggested-news.ad-link { display: inline-block; float: right; margin-right: 4px; line-height: 8px; font-family: Roboto,sans-serif; font-size: 12px; line-height: 10px; color: #777; }.native-ad-suggested-news.barcode { display: inline-block; float: left; width: 13px; height: 10px; margin-right: 5px; border-radius: 0; max-width: 13px!important; }.video-bellow-article { position: relative; display: block; } function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `