Отборите на Нюкасъл и Норич завършиха при резултат 1:1 в

...

Нюкасъл и Норич не се победиха в дербито на опашкарите

Отборите на Нюкасъл и Норич приключиха при резултат 1:1 в мач от 14-ия кръг на британската Висша лига.

Домакините останаха с човек по-малко още в деветата минута, когато Кийрън Кларк получи пряк чевен картон.

В 20-ата минута Жоелинтон си освободи пространство и нанесе добър подарък от границата на наказателното поле, само че топката мина на косъм от напречната греда.

В самия завършек на първата част Христос Цолис пое разсичащ пас и стреля мигновено към вратата на Дубравка, който обаче блесна с брилянтно избавяне.

В 57-ата минута състезател на Норич игра с ръка и след обзор с ВАР основният рефер Анди Мадли отсъди дузпа за домакините. Точен от бялата точка бе Калъм Уилсън, чийто удар влетя в мрежата на "канарчетата ".

Двайсет минути по-късно Теему Пуки възвърне равенството, което остана непроменено до края.

Така двата отбора взеха по точка, което не трансформира изключително обстановката за нито един от тях. "Свраките " остават последни със 7 пункта, а Норич са две позиции нагоре с 10 точки.