Отборите на Миньор (Перник) записа първи домакински успех в професионалния

...

Миньор зарадва всички в Перник с класика над Спортист -

Отборите на Миньор (Перник) записа първи домашен триумф в професионалния футбол след 7 години, в които се подвизаваше в Трета лига. " Чуковете " победиха Спортист (Своге) с 3:0 в конфликта сред новаците във Втора лига. Павлин Чиликов (23) с глава изведе " чуковете " напред, а Томислав Павлов (45) удвои. Кристиян Слишков (45+1) направи резултата типичен след втора огромна неточност на вратаря Станислав Димитров в мача. Двата отбора се изправиха един против различен на стадион " Миньор " в Перник, а основен арбитър на мача бе Димитър Буров.  Миньор (Перник) - Спортист (Своге) @@@
Това бе първият домашен дуел на " чуковете " през новия сезон и след 7 години в третото равнище на футбола у нас, а заради тази причина от управлението на клуба оповестиха " вход свободен " за всички фенове. В първия кръг и Миньор, и Спортист изгубиха мачовете си. Тимът от Перник позволи проваляне с 1:2 като посетител на Лудогорец 2, а тимът от Своге загуби семейството си на Локомотив (София) с 0:2.

Преди началото на дуела Миньор беше награден с купата за извоюваното първо място в Трета лига - Югозапад.  Миньор (Перник) - Спортист (Своге) @@@
В 4-ата минута Калоян Стефанов стреля от далечна отдалеченост, само че по никакъв метод не съумя да затрудни Леонтиев. В 15-ата минута Слишков сложи топката на главата на Томислав Павлов, който засече с плонж. Ударът му обаче попадна в обсега на стража на Спортист Станислав Димитров. В 21-ата минута самостоятелни дейности на Георги Янев доведоха до негов шут, който беше слаб и не затрудни вратаря на Миньор.  Миньор (Перник) - Спортист (Своге) @@@
В 23-ата минута " чуковете " удариха своя противник с гол на Павлин Чиликов. Синът на Георги Чиликов се придвижи добре в наказателното поле, с цел да засече с глава прелестно центриране на Томислав Павлов към втора греда. Топката беше ориентирана в противоположния ъгъл на вратата и остави беззащитен Станислав Димитров.  Миньор (Перник) - Спортист (Своге) @@@
В 39-ата минута се откри добра опция пред Калоян Йосифов да стреля към вратата на Спортист. Нападателят обаче беше застигнат от бранителя Борислав Стойчев и ударът му прелетя високо над напречната греда.  Миньор (Перник) - Спортист (Своге) @@@
В края на първото полувреме Миньор направи преднината си удобна с нови два гола, за които огромна виновност има стражът Станислав Димитров. Първо вратарят се засуети при върната топката от бранител, а грешката му беше осъдена от капитана на " чуковете " Томислав Павлов.  Миньор (Перник) - Спортист (Своге) @@@
Секунди по-късно стражът не съумя да пресече центриране на Андреас Васев. Топката падна комфортно на десния крайник на Слишков, който преди този момент беше асистирал за гола на Павлов, и по този начин резултатът на полувремето стана 3:0. Втората част стартира по този начин, както свърши и първата - с предимство за Миньор.  Миньор (Перник) - Спортист (Своге) @@@
Още в самото начало на полувремето " чуковете " можеха да отбележат четвърти гол, само че удар на Слишков след подаване на Калоян Йосифов излезе в навън. В 49-ата минута Леонтиев трябваше да се намесва след рисков удар на Георги Янев, ориентиран към лявата греда. Стражът плонжира и почисти в ъглов удар. В 74-ата минута " шоколадите " имаха добра опция да отбележат попадение. Влезлият от аварийна пейка Рангел Игнатов насочи мощен шут под напречната греда, който Леонтиев съумя да отрази, избивайки топката в ъглов удар.

МИНЬОР - СПОРТИСТ 3:0 1:0 Павлин Чиликов (23) 2:0 Томислав Палов (45) 3:0 Кристиян Слишков (45+1)

Стартови сформира:

МИНЬОР: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Павлин Чиликов, Тони Стоичков, Виктор Райчев, Илиян Илиев, Веселин Васев, Кристиян Слишков, Калоян Йосифов, Томислав Павлов, Георги Нетов

СПОРТИСТ: Станислав Димитров, Джулио Чарлов, Борислав Стойчев, Иво Харизанов, Милен Кикарин, Георги Янев, Томи Костадинов, Кирил Янакиев, Калоян Стефанов, Григор Долапчиев, Мариан Хаджиев

ГЛЕДАЙ НА ЖИВО ТУК!
Втора лига 2 кръг, петък 14 август  Миньор (Перник) 3:0краен резулат  Спортист (Своге)