Отборите на Мароко и Хърватия завършиха наравно 0:0 в първи

...

Мароко и Хърватия записаха третото нулево равенство на световното първенство в Катар

Отборите на Мароко и Хърватия приключиха наедно 0:0 в първи мач от група " F " на международното състезание по футбол в Катар. Това бе и третото нулево тъждество от началото на Мондиала след мачовете Дания - Тунис и Мексико - Полша във вторник, съобщи Българска телеграфна агенция.

Двубоят на стадион " Ал Байт " в Ал Хор стартира с най-вече внимателни дейности и от двата тима. Първата добра опция се откри пред отбора на Мароко в 19-ата минута, когато Лука Модрич препъна Ашраф Хакими тъкмо пред границата на личното си наказателно поле. Хаким Зийеш се нагърби с осъществяването на фаула, само че ударът му с левия крайник попадна право в стената.

Хърватите, финалист от предходното международно състезание в Русия, съумяха да натиснат противника си чак в последните пет минути на първото полувреме. Първо Никола Влашич пропусна отлична опция да открие. Той засече ниско центриране на Борна Соса от левия фланг, само че ударът му бе избавен с крайник от вратаря на Мароко Ясин Буну.

Минута по-късно Влашич още веднъж се оказа на добра стрелкова позиция, само че ударът му от въздуха бе блокиран от Найеф Агер. Топката попадна на крайници на непокрития Лука Модрич, който обаче от границата на наказателното поле стреля над вратата.

В началото на второто полувреме Мароко получи отличен късмет да открие, само че удар с глава на Нусаир Мазрауи бе избавен от хърватския вратар Доминик Ливакович.

В 64-тата минута Ливакович още веднъж се намеси решаващо, избивайки отдалечен удар на Хакими.

Както и през първото полувреме, Хърватия съумя да реализира напън в края. В последните десетина минути играта се придвижи по-трайно в половината на " лъвовете от Атлас ", само че това не донесе гол на европейския отбор.

По-късно през днешния ден е другият мач от тази група, в който противници са съставите на Белгия и Канада.

Среща от първия кръг в група " F " на международното състезание по футбол в Катар:

Мароко - Хърватия - 0:0

стадион: " Ал Байт ", Ал Хор
фенове: 59 407
основен арбитър: Фернандо Рапалини (Аржентина)
помощници: Хуан Пабло Белати (Аржентина), Диего Бонфа (Аржентина)
четвърти арбитър: Кевин Ортега (Перу)
авариен спомагателен арбитър: Карън Диас Медина (Мексико)
ВАР: Хулио Баскунян (Чили)
АВАР: Леодан Гонсалес (Уругвай),Николас Таран (Уругвай), Паоло Валери (Италия)
авариен видео помощник арбитър: Мартин Сопи (Уругвай)