Отборите на Марибор и Севиля направиха 1:1 в мач група

...

Севиля се класира без да впечатли

Отборите на Марибор и Севиля направиха 1:1 в мач група Е на Шампионската лига. Момчетата на Едуардо Берицо се класират за 1/8-финалите като втори в групата след Ливърпул. Мърсисайдци небрежно взеха решение своя дуел със Спартак (Москва) и на процедура това означаваше, че “бяло-червените” андалусци не престават към етапа на елиминациите.

Словенският отбор стигна до ранен гол в десетата минута. Таварес беше оставен самичък на втората греда и от близко осъществя с глава. Домакините продължиха да играят по-нахъсано и да основават положения пред вратата на Серхио Рико. Голмайсторът Таварес имаше още една добра опция до почивката, само че шутира над гредата.

След почивката испанците потеглиха по-дейно напред в търсене на изравнителен гол. Той обаче пристигна след странна неточност на вратаря Ханданович. В 75-ата Гансо стреля отдалеко, а стражът направи особен плонж напред и позволи привидно лесната топка да мине под тялото му - 1:1. Шампионска Лига 6 кръг, сряда 6 декември  Марибор 1:1краен резулат  Севиля