Отборите на Манчестър Сити и Лийдс Юнайтед играят при резултат

...

НА ЖИВО: Ман Сити - Лийдс 4:0, и Марез се разписа

Отборите на Манчестър Сити и Лийдс Юнайтед играят при резултат 4:0 след головете на Фил Фодън, Джак Грийлиш, Кевин Де Бройне и Рияд Марез в среща от 17-ия кръг на британската Висша лига. Двубоят може да наблюдавате по DIEMA SPORT, а тук на страницата Gong.bg , ще проследим всичко най-интересно от конфликта.

Още в началните минути на срещата, домакините натиснаха своя съперник. Първият прецизен изстрел пристигна след едвам 120 секунди игра. Джак Грийлиш стреля от 22-3 метра и затрудни много Мелие, само че стражът отрази.

Дълбоката преса на Сити докара до неточност на Йоренте в 7-ата минута. Испанският бранител безусловно подари топката на играчите в небесносиньо, Родри подаде към Фодън, който комбинира с Де Бройне, а белгиецът от своя страна достави доста добра топка за Бернардо, който от чиста позиция със слабия си десен крайник не улучи вратата на гостите.

Минута по-късно Фодън комбинира с Родри, който проби добре към вратата на Мелие, след създалата се блъсканица сред френския пазач на Лийдс и някогашния полузащитник на Атлетико Мадрис, топката се озова малко инцидентно у Фодън, който бе непогрешим и откри.

Пет минути по-късно, след една отбита топка от корнер, кълбото се озова у Рияд Марез, който центрира ужасно и безусловно постави топката на главата на Джак Грийлиш, а англичанинът от няколко метра нямаше различен избор, с изключение на да означи.

Две минути след гола на британския национал, Лапорт стреля, като при удара бе изритан от неприятелски футболист, а играчите на Сити обкръжиха Пол Тиърни, искайки дузпа - реакция обаче нямаше.

В средата на полувремето Лийдс имаха искания за дузпа, след допиране с ръка на Зинченко, който бе преследван извънредно компактно от Рафиня. След видеопреразглеждане бе открито, че има допиране с ръка, само че отвън наказателното поле - затова дузпа няма, нито директен свободен удар.

Малко след изминаването на половин час игра, Фодън за следващ път комбинира с Родри в центъра на терена, секунда по-късно испанският отбранителен полузащитник изведе по страховит метод в кулоар Кевин Де Бройне, който направи резултата 3:0.

В началото на второто полувреме тимът на Лийдс се поокопити и опита няколко офанзиви. При най-хубавата от тях, Харисън проби добре отляво и стигна съвсем до дребното наказателно поле, само че там пасът му към Клих не бе прецизен.

60 секунди по-късно Грийлиш проби добре по левия фланг и подаде в центъра към Гюндоган. Немският халф бе оставен несмущаван и насочи към Марез, а алжирското крило означи четвърто попадение.

Манчестър Сити - Лийдс Юнайтед 4:0

1:0 Фил Фодън 8`

2:0 Джак Грийлиш 13`

3:0 Кевин Де Бройне 32`

4:0 Рияд Марез 49`

Манчестър Сити(4-1-4-1): Едерсон - Джон Стоунс,Рубен Диаш, Аймерик Лапорт, Олександър Зинченко - Родри - Рияд Марез, Кевин Де Бройне, Бернардо Силва(46`- Илкай Гюндоган), Джак Грийлиш - Фил Фодън

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Лийдс(4-2-3-1): Илан Мелие - Джейми Шекълтън(38` - Матеуш Клих), Люк Ейлинг, Диего Йоренте, Жуниор Фирпо(жк) - Адам Форшоу, Стюърт Далас - Рафиня, Тайлър Робъртс, Джак Харисън - Даниел Джеймс(46`- Джо Гелхард)