Отборите на Лудогорец и Славия играят при в първия кръг

...

НА ЖИВО: Лудогорец 4:0 Славия, Текпетей с втори гол

Отборите на Лудогорец и Славия играят при в първия кръг от плейофната фаза на efbet Лига. Гьоко Зайков си означи автогол в 14-ата, а Бернард Текпетей удвои в 16-ата минута. Матиас Тисера също се разписа в 23-ата минута. Текпетей означи втория си гол в 54-ата минута. Двубоят на „ Хювефарма Арена “ може да го наблюдавате в директно предаване по DIEMA SPORT , както и онлайн на платформата.

Лудогорец през днешния ден има късмет да стане първенец за 11-и следващ път, като е нужно да вземе най-малко точка от Славия след по-рано.

/ /

Срещата започва в умерено движение без рискове пред двете порти в първите десетина минути.

Лудогорец обаче поведе в 14-ата минута. Доминик Янков центрира от ъглов удар, а на първа греда Гьоко Зайков не беше пресиран, а в опита си да почисти в нов корнер заби топката в личната си врата – 1:0. Само преди няколко дни северномакедонецът стори това и против ЦСКА в шампионата за националната купа.

Само две минути по-късно "орлите " удвоиха задатъка си. Жан Карничник даде превъзходен пас отляво в наказателното поле за Текпетей, който овладя добре и със мощен изстрел в близкия ъгъл откри вратата на Светослав Вуцов за 2:0.

Лудогорец беше безмилостен и продължи да господства, като стигна до трети гол в 23-ата минута. Вуцов изрита топката в краката на Текпетей, който напредна по десния фланг и центрира по тревата в наказателното поле, където състезател на гостите се размина с кълбото. Топката стигна до Матиас Тисера, който се оправи с Емил Виячки и с удар от 7-8 метра под гредата заби трети гол за домакините.

Домакините имаха нова опция за попадение в 34-ата минута. Топката беше отнета от Доминик Янков на центъра, а по-късно Тисера изведе в наказателното поле Рик Джонатан, който опита да стреля, само че Виячки се хвърли на шпагат в краката му и блокира в корнер.

Славия стигна до първата си голова обстановка в 40-ата минута. Тогава Радослав Кирилов центрира от корнер, а на първа греда Мартин Петков плонжира и стреля с глава, само че в навън.

В 43-ата минута Рик Джонатан бе открит отляво в наказателното поле от Текпетей и опита невисок удар по диагонала, само че в ръцете на Вуцов.

Само минута по-късно първенците пропуснаха нов страховит късмет за четвърти гол. Алекс Сантана пречесе подаване отляво в половината на Славия, а Текпетей даде превъзходен извеждащ пас за Рик Джонатан на границата на пеналтерията и стреля, само че Вуцов беше излязъл прозорливо, с цел да съкрати дистанцията и блокира с тяло.

На почивката беше осъществена тройна смяна в състава на "белите ". Йон Бакеро, Кемело Нгуена и Кристиан Добрев замениха Мартин Атанасов, Дарко Тасевски и Мартин Сораков.

Лудогорец не смяташе да стопира дотук и стигна до четвърто попадение в 54-ата минута. „ Орлите “ проведоха бърза контраофанзива, при която Рик Джонтан потегли от личната си половина, след което изведе Текпетей, който вледе в наказателното поле отдясно, оправи се с Кемело Нгуена и от дребен ъгъл вкара топката във вратата на Вуцов за 4:0.